W sobotę w ramach 22. kolejki Fortuna 1 Liga nasz zespół zagra na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.

Nasz najbliższy rywal po 21. rozegranych meczach zajmuje w tabeli 17. lokatę. W czterech pierwszych kolejkach rundy wiosennej zdobyli jeden punkt, remisując w ostatniej kolejce bezbramkowo w Tychach z tamtejszym GKS-em. Wcześniej podopieczni trenera Marcina Węglewskiego ulegli drużyną z Niecieczy, Legnicy i Łęcznej. W Bełchatowie na ligowe zwycięstwo czekają od 9. spotkań.

Nasz zespół w tegorocznych pięciu spotkaniach zdobył 5 oczek i obecnie zajmuje 9. lokatę. W sobotnim spotkaniu trener Plewnia na pewno nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Arkadiusza Piecha oraz Adama Żaka. Pod znakiem zapytania cały czas stoi również występ Kacpra Tabisia, którego zabrakło już w ostatnim meczu z Sandecją.

Weekendowy mecz będzie 12. w historii rywalizacji pomiędzy obiema drużynami. Bilans spotkań jest korzystny dla Odry, która zwyciężyła 6 razy, dwa spotkania zakończyły się remisem, a trzykrotnie zwyciężyli “Brunatni”. Bramki: 11-11. W rundzie jesiennej na stadionie przy Oleskiej 51 zwyciężyli opolanie po bramce Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego.

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Radio Opole na specjalnym streamie oraz można obejrzeć na platformie Ipla.

GKS Bełchatów – Odra Opole
22 kolejka Fortuna 1 Ligi
Sobota 27.03.2020, godz. 16:00, Bełchatów ul. Sportowa 3

Sędziuje: Marek Opaliński – Legnica

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 2,72

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk