Nasza drużyna zremisowała sparing z przedstawicielem Lotto Ekstraklasy. Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych strzelił Ivan Martin Gomez.

Pierwszy dzień wiosny Odra przywitała – ujmijmy to z przymrużeniem oka – „derbami rzek”. Był to czwarty w tym sezonie sparing Niebiesko-Czerwonych z przedstawicielem Lotto Ekstraklasy. Tak blisko wygranej dotąd nie byli. Z Lechem Poznań i Śląskiem Wrocław kończyło się porażkami (1:4, 1:2), z Miedzią Legnica – remisem 1:1. Tym razem też zagraliśmy na remis, mając jednak sporo sytuacji, by przechylić szalę na swoją stronę.

Spotkanie z Wisłą rozpoczęliśmy z trzema napastnikami w wyjściowym składzie. Trener Rumak znalazł miejsce zarówno dla Szymona Skrzypczaka, jak i Marcina Urynowicza oraz Ivana Martina Gomeza. To właśnie Hiszpan w 8. minucie wyprowadził Odrę na prowadzenie. Strzałem głową pokonał… Tobiasza Weinzettela. Jeden z ulubieńców opolskiej publiczności, który w lutym rozstał się z naszym klubem, był tego dnia testowany w szeregach „Białej Gwiazdy”. Goście do wyrównania doprowadzili w końcówce pierwszej połowy. Paweł Brożek wykorzystał rzut karny po faulu Tomasa Mikinicza na Rafale Pietrzaku.

W drugiej połowie Wisła zaliczyła słupek (ostemplował go Artur Balicki), a my mieliśmy okazje Krzysztofa Janusa, Sebastiana Boneckiego, Szymona Skrzypczaka czy Mariusza Rybickiego. Odnotujmy, że końcówce spotkania na murawie pojawiło się naszych dwóch juniorów – Maciej Wróbel i Kacper Kaczka.

Dziękujemy kibicom za przybycie, a na Oleskiej widzimy się oczywiście 30 marca. Wtedy to podejmiemy GKS Katowice. Informacje o sprzedaży biletów podawaliśmy TUTAJ.

Protokół meczowy
sparing, 21 marca, godz. 13:00, stadion przy ul. Oleskiej 51

Odra Opole – Wisła Kraków 1:1 (1:1)
1:0 – Martin Gomez, 8 min
1:1 – Brożek, 42 min (karny)

Odra Opole
: Szromnik – Mikinicz, Baranowski (46. Trojak), Żemło, Brusiło – Bonecki, Czyżycki, Rybicki (83. Wróbel) – Urynowicz (69. Martin Gomez), Martin Gomez (46. Janus), Skrzypczak (88. Kaczka).
Trener Mariusz RUMAK.

Wisła Kraków: Weinzettel (46. Broda) – Szot, Klemenz, Sadlok (66. Hoyo-Kowalski), Pietrzak (46. Słomka) – Śliwa (66. Boguski), Savićević (46. Morys), Plewka, Kumah (89. Warczak) – Balicki, Brożek (46. Buksa).
Trener Maciej STOLARCZYK.

foto: Mirosław Szozda