Niebiesko-Czerwoni wciąż z kompletem zwycięstw w Fortuna 1 Lidze! W drugiej kolejce rozgrywek podopieczni Mariusza Rumaka pokonali ekstraklasowego spadkowicza z Nowego Sącza po golu Mariusza Rybickiego z 42. minuty.

Podobnie jak przed rokiem, tak tym razem rozpoczęliśmy zmagania pierwszoligowe od dwóch wygranych. Wtedy pokonaliśmy Pogoń Siedlce i spadkowicza z ekstraklasy – Górnika Łęczna. Tym razem Odrze nie sprostał GKS Tychy oraz kolejna drużyna, która niedawno grała w elicie – Sandecja Nowy Sącz. Prowadzona przez Tomasza Kafarskiego – a więc szkoleniowca, który w poprzednim sezonie poległ przy Oleskiej jako szkoleniowiec… łęcznian.

Wówczas skończyło się 3:0; tym razem zwyciężyliśmy zespół trenera Kafarskiego w najniższym z możliwych rozmiarów, a „złotego” gola strzelił w bardzo ładnym stylu, w końcówce pierwszej połowy, Mariusz Rybicki, który trafił do Opola de facto w końcówce letniego okresu przygotowawczego, lecz szybko wywalczył sobie miejsce w składzie.

Odra przeważała od pierwszych minut, ale goście z Małopolski również mieli swoje atuty. W 23. minucie Michała Szromnika nie zdołał pokonać Mariusz Gabrych. W drugiej połowie z kolei Gabrych z półobrotu przestrzelił minimalnie, zaś chwilę później Paweł Baranowski w ostatnim momencie zablokował strzał Mateusza Klichowicza. W 89. minucie zaś nasz bramkarz popisał się efektowną paradą po rzucie wolnym. Sandecja wtedy grała już w dziesiątkę – po tym, jak w 85. minucie z drugą żółtą kartką z boiska zejść musiał stoper gości Dawid Szufryn.

Nasza drużyna okazji miała więcej. Łukasz Winiarczyk, Krzysztof Janus, Rafał Niziołek, Jakub Moder… Ten ostatni próbował szczęścia kilkukrotnie, godnie zastępując w roli „dziewiątki” kontuzjowanego Szymona Skrzypczaka. Na szczęście, ten jeden, jedyny raz wstrzelił się „Rybka”, fundując wszystkim opolanom miły weekend.

Nie ukrywamy, że mamy nadzieję na pójście za ciosem. Już w piątek (19:00) kolejne pierwszoligowe emocje przy Oleskiej. Domowy serial zakończymy meczem z Wigrami Suwałki. Oby w równie dobrym stylu. Do zobaczenia na trybunach!