Nasza drużyna w pierwszym sobotnim sparingu zremisowała z drugoligowcem z Katowic, mimo że jeszcze kwadrans przed końcem prowadziła 2:0 po golach Rafała Niziołka i Szymona Skrzypczaka.

Po czterech zimowych zwycięstwach (ze Ślęzą Wrocław, Olimpią Grudziądz, Gryfem Wejherowo i Slezskym FC Opava) oraz jednej porażce (z Zagłębiem Lubin), przyszedł czas na pierwszy w okresie przygotowawczym remis. Dość niespodziewanie niebiesko-czerwoni zanotowali go w starciu z Rozwojem Katowice, czyli drużyną ze strefy spadkowej tabeli drugiej ligi, grając przez cały mecz w zestawieniu zbliżonym do optymalnego i do 75. minuty prowadząc różnicą dwóch goli.

Odra zdecydowanie przeważała. Już w 4. minucie świetną szansę na otwarcie wyniku miał Szymon Skrzypczak, ale nieco mu zabrakło, by „na wślizgu” wpakować piłkę do pustej bramki. Potem z dystansu groźnie uderzył Marcin Wodecki. Wreszcie w 38. minucie podopieczni Mirosława Smyły dopięli swego. Rafał Niziołek mocno uderzył zza „szesnastki”, piłka przełamała ręce bramkarza katowiczan, odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Padł gol siedem minut przed przerwą – padł też siedem minut po niej. Wodecki dośrodkował z lewej strony boiska, strzał oddał Tomas Mikinicz, golkiper Rozwoju odbił piłkę, ale kropkę nad „i” postawił lis pola karnego, czyli Skrzypczak. W 68. minucie Mikinicz próbował z dalszej odległości, lecz futbolówka nieznacznie minęła cel.

W ostatnim kwadransie do głosu doszli goście. W 76. minucie Mateusz Bodzioch sfaulował w polu karnym Marcina Kowalskiego, a Tobiasza Weinzettela z rzutu karnego pokonał doświadczony Tomasz Wróbel. I nie było to ostatnie słowo Rozwoju. Chwilę później ładnym uderzeniem lewą nogą błysnął Przemysław Mońka. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki, skąd po chwili musiał wyciągać ją nasz bramkarz.

W drugim sobotnim sparingu, Odra mierzyła się z trzecioligowym Ruchem Zdzieszowice. Również w Centrum Sportu. Za tydzień z kolei podejmiemy tu trzecioligowy Rekord Bielsko-Biała i drugoligowych sąsiadów z Kluczborka.