W 29. kolejce Fortuna 1 Liga pokonujemy na własnym stadionie Puszczę Niepołomice 1-0.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt wiele. Zarówno niebiesko-czerwoni, jak i piłkarze Puszczy nie zagwarantowali zbyt wielu emocji, choć w 10. minucie pod bramką Mateusza Kuchty było gorąco. W ogromnym zamieszaniu piłkę z linii bramkowej wybij jedne z obrońców.. W kolejnych minutach gra głównie toczyła się w środku pola, a obu drużyną zdecydowanie przeszkadzał silnie wiejący wiatr. W 40. minucie spotkania dobrą okazję po dośrodkowaniu z rzutu wolnego miał Dawid Czapliński, jednak jego strzał przeleciał nad bramką.

Początek drugiej połowy to próba narzucenia swoich warunków gry przez Odrę. Konrad Nowak mocnym strzałem z narożnika pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza gości, jednak ten dobrze interweniował. W 80. minucie z rzutu rożnego dorzucał Szymon Drewniak, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Piotr Żemło i wyprowadził niebiesko-czerwonych na prowadzenie.
W ostatnich minutach nasz zespół miał jeszcze trzy dogodnie sytuacje do podwyższenia prowadzenia, jednak futbolówka po strzałach Szymona Drewniaka i Arkadiusza Piecha przeleciała nad poprzeczką, a Adam Żak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kobylakiem.

29. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 07.05.2021 r., godz. 17:00

Odra Opole – Puszcza Niepołomice 1-0 (0-0).