W 3 kolejce Fortuna I Liga pokonujemy przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec 1-0. Jedyną bramkę w meczu strzelił debiutujący w Odrze Dawid Kort.

Od pierwszych minut spotkanie było rozgrywane w środkowej części boiska. Zawodnicy Dietmara Brehmera mieli problem z tworzeniem okazji strzeleckich. Najgroźniej pod bramką gości było po stałych fragmentach gry. Zagłębie przed przerwą miało trzy sytuacje po których powinni wyjść na prowadzenie. Jednak dogodnych okazji strzeleckich nie wykorzystali Nowak, Szwed oraz Pawłowski.

Po zmianie stron niebiesko-czerwoni zagrali odważniej. W 58 minucie, piłkę od Tomasa Mikinica  przed polem karnym rywali otrzymał Dawid Kort. Ofensywny pomocnik świetnym zwodem minął rywala, po czym mocnym strzałem pokonał bramkarza Zagłębie. Dla sosnowiczan był to sygnał do ataku i przez kilka minut gra toczył się akcja za akcję. Kilka razy opolską drużynę w tym meczu ratował Kacper Rosa, który trzeba przyznać – godnie zastępował Mateusza Kuchtę. Po nerwowej końcówce, opolski zespół dowiózł prowadzenie, dzięki czemu zapisał na swoim koncie pierwsze trzy punkty w sezonie 2020/21.

Przed Odrą bardzo napięty tydzień. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera kolejne mecze ligowe rozegrają w środę 16 września o 19:45 oraz w sobotę 19 września o 16:30. Starcia kolejno ze Stomilem Olsztyn i Sandecją Nowy Sącz rozegrają na wyjeździe. Następny mecz przy Oleskiej przypada na 25 września, kiedy to niebiesko-czerwoni podejmą GKS Bełchatów.