Odra Opole wchodzi do gry! Niebiesko-Czerwoni na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali właśnie nową, e-sportową sekcję klubu! Odra eSports to efekt nawiązania współpracy z KS Polskie Orły, którą to organizację opolski klub wziął „pod swoje skrzydła”. Od dziś fani Odry będą mogli zatem emocjonować się piłkarskimi emocjami… nie tylko na trawiastej murawie!

Już w samych polskich realiach m.in. kilka klubów Lotto Ekstraklasy posiada swoje drużyny e-sportowe. Teraz do Legii Warszawa, Piasta Gliwice czy Wisły Płock dołącza Odra Opole. W Fortuna 1 Lidze oprócz Odry sekcję e-sportową ma jeszcze tylko GKS Tychy. Z kolei na świecie słynne kluby piłkarskie z takimi ekipami to choćby Paris Saint-Germain, Manchester City czy AS Roma.

Odra Opole włącza w swoje struktury drużynę KS Polskie Orły, która rywalizuje w grze FIFA na konsoli PlayStation 4. Odra eSports rozgrywa swoje mecze w formacie 11 na 11, w którym każdy z graczy steruje jednym zawodnikiem. Jest to team z „zaplecza ekstraklasy”, podobnie jak Niebiesko-Czerwoni. Sekcja e-sportowa gra w dwóch ligach: FPVA i Lidze VPG, a także bierze udział w Pucharze FPVA.

Niepokonani

W bieżącym sezonie w żadnej z lig ani w pucharze zawodnicy e-sportowi Niebiesko-Czerwonych nie przegrali ani jednego spotkania. Warto dodać, że w Lidze FPVA po sześciu seriach gier zajmują 1. miejsce. W Pucharze FPVA trafili do grupy A. „Grupa A to grupa śmierci i każda ekipa może z niej wyjść, nie zważamy na to i naszym głównym celem jest sięgnięcie po trofeum” – deklaruje Błażej Karliński, kapitan Odra eSports. We wspomnianych rozgrywkach Odra eSports zanotowała na razie 2 remisy.

Podczas konferencji gracze przyznali, że współpraca z Niebiesko-Czerwonymi, „to wielki prestiż, radość, a także szansa na awans do wyższej ligi”. Cała ekipa, która do tej pory funkcjonowała pod nazwą KS Polskie Orły zna się już od ponad trzech lat, a więc pewne schematy zawodnicy mają opanowane na bardzo wysokim poziomie.

Piłkarze też grają!

W konferencji prasowej udział wzięli również dwaj piłkarze Odry – Mateusz Czyżycki (nieformalny e-sportowy król opolskiej szatni) i Patryk Janasik. W drugiej części wydarzenia rozegrali oni towarzyskie spotkania pokazowe z graczami Odra eSports. Mateusz Czyżycki mimo ambitnej postawy musiał uznać wyższość kapitana e-sportowców. Ci ostatni, jak na profesjonalistów w swojej dziedzinie przystało, wygrali również rywalizację dwóch na dwóch z piłkarzami.

Szczegółowe informacje o meczach i wynikach Odra e-Sports publikowane będą na bieżąco zarówno w oficjalnych kanałach Odry Opole, jak i tych zarządzanych przez KS Polskie Orły (oficjalna facebookowa strona organizacji znajduje się TUTAJ).

Mateusz Krzywda / Biuro Prasowe Odry Opole