Nasz klub to jeden z siedmiu przedstawicieli zaplecza ekstraklasy, który otrzymał od PZPN pozwolenie na uczestnictwo w rozgrywkach 2019/20 bez żadnych zastrzeżeń.

Prócz Odry, klubami takimi są Chrobry Głogów, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, GKS Tychy, Wigry Suwałki oraz Garbarnia Kraków, która – jak wiemy – zajęła ostatnie miejsce i sportowo spadła z Fortuna 1 Ligi. W przypadku powyższych klubów nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej – głosi komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

GKS Katowice i GKS Jastrzębie objęto nadzorem sportowym. Sandecję Nowy Sącz – infrastrukturalnym oraz sportowym. Stomil Olsztyn – finansowym, sportowym i infrastrukturalnym. Klub ze stolicy Warmii ukarano też 8000 zł sankcji. 5000 zł sankcji wyznaczono wobec Warty Poznań, która otrzymała licencję na INEA stadion – czyli ten przy ul. Bułgarskiej, na którym na co dzień gra Lech. Nadzorem z zakresu personelu i administracji objęto z kolei Stal Mielec, której wyznaczono też 10000 zł sankcji.

Wnioski beniaminków: PGE GKS-u Bełchatów, Olimpii Grudziądz i Radomiaka Radom zostaną rozpatrzone w późniejszym terminie.

foto: Mirosław Szozda