W 31 kolejce Fortuna I Liga pokonujemy przed własną publicznością 1-0 Wigry Suwałki.

Opolanie od pierwszych minut ruszyli pressingiem na połowę rywali, wymuszając ich błędy. Dzięki temu już w trzeciej minucie po precyzyjnej wrzutce Krzysztofa Janusa piłkę do bramki skierował Arkadiusz Piech. Po bramce gra się uspokoiła, lecz Wigry nie potrafiły przejść poza swoją połowę. Bliski powtórzenia sukcesu Piecha był Patryk Janasik, który w 11. minucie niestety nie trafił czysto w piłkę. Odra przeważała i ciągle stwarzała sobie sytuacje. W 21. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mateusz Czyżycki. Do końca połowy gra toczyła się w środku pola, lecz Wigry nie oddały ani jednego strzału.

Po zmianie stron Wigry rzuciły się do ataku, a w przeciągu 10 minut trzykrotnie musiał interweniować Mateusz Kuchta. W szeregach opolskiej Odry zrobiło się dość nerwowo. Sytuację uspokoić mógł Rafał Niziołek, który przestrzelił jednak z czternastego metra. Goście przeważali, a podopiecznym trenera Dietmara Brehmera zdecydowanie brakowało pewności siebie w kończeniu akcji. W sytuacjach, w których powinni oddawać strzały, Ci odgrywali piłkę do tyłu. Ostatecznie jednobramkową przewagę udało się dowieźć do końca. W doliczonym czasie gry inteligencją boiskową popisał się najmłodszy na boisku Kacper Tabiś, który w trudnym momencie potrafił utrzymać się przy piłce. 

Kolejne ligowe starcie podopieczni trenera Dietmara Brehmera rozegrają w środę 15 lipca. W Bielsku-Białej zmierzą się z wiceliderem – Podbeskidziem. Spotkanie zostanie rozegrane o 18:10 i będzie transmitowane w Polsacie Sport. Niebiesko-czerwoni na Oleskiej ponownie pojawią się w niedzielę 19 lipca, kiedy to o godzinie 18:00 podejmą Olimpię Grudziądz.

Protokół meczowy

31. kolejka Fortuna 1 Ligi
Piątek 10.07.2020 r., godz. 16:00, Stadion Miejski w Opolu ul. Oleska 51.

Odra Opole – Wigry Suwałki 1-0 (1-0)

Arkadiusz Piech 3′

Sędziował Paweł Pskit (Łódź).

Odra Opole: Kuchta – Tabiś, Kostrzycki, Żemło, Janasik (Winiarczyk 55′)  – Czyżycki, Mikinic, Bonecki, Niziołek (Trojak 78′), Janus – Piech (Skrzypczak 85′).

Rezerwowi: Rosa, Czernysz, Błanik, Kaczka, Sluga.
Trener Dietmar BREHMER.

Wigry Suwałki: Balwajder – Gierach, Nowak, Ozga, Świątek (Wasilewski 71′), Dobrotka, Bartczak (Matuszewski 38′), Karankiewicz, Gojko, Czułkowski, Wełniak (Łapiński 36′)

Rezerwowi: Słowikowski, Aftyka, Żebrakowski, Zackiewicz, Łapiński, Kunicki, Sauczek.
Trener Donatas VENCEVICIUS

Żółte kartki: Janasik, Żemło, Bonecki, Winiarczyk, – Nowak, Karankiewicz, Ozga.

Fot. Daria Strąk