W 19 kolejce Fortuna 1 Liga przegrywamy ze Stomilem Olsztyn 1-2

Odra od początku dyktowała warunki na boisku, choć już od 14. minuty musiała gonić wynik Jurich Carolina po rzucie rożnym pokonał Mateusza Kuchtę, którego… oślepiło słońce. Nie było go za wiele podczas tego spotkania, jednak pojawiło się w tak kluczowym momencie. Dokładnie cztery minuty później Mateusz Skrzypczak ujrzał drugą żółtą kartkę, a opolanie ruszyli do ataku. Drogę do bramki rywali udało się dopiero znaleźć w 45 minucie kiedy premierowe trafienie w oficjalnym meczu zaliczył Adam Żak. Po 45 minutach mieliśmy remis 1-1.

Po zmianie stron nadal to niebiesko-czerwoni dyktowali warunki, jednak zaledwie przez 10 minut. Później bowiem Piotr Żemło ujrzał drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mecz mocno się wyrównał i każda z drużyn miała swoje okazje. Skuteczniejsi byli jednak piłkarze Stomilu, którzy w 67. minucie za sprawą Adriana Szczutowskiego ponownie wyszli na prowadzenie. Mimo wielu kontr, podopiecznym trenera Dietmara Brehmera nie udało się nawet wyrównać. W 95. minucie po nieporozumieniu Rafała Niziołka z Konradem Matuszewskim zespół z Olsztyna mógł strzelić jeszcze trzecią bramkę, jednak sytuację fantastycznie wybronił Mateusz Kuchta.

Protokół meczowy

19. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 5.03.2021 r., godz. 14:00.

Odra Opole – Stomil Olsztyn 1-2 (1-1)

Żak 45′ – Carolina 14′, Szczutowski 67′

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Odra Opole: Kuchta – Tabiś, Kamiński (kpt), Żemło, Matuszewski – Trojak, Drewniak (Kostrzycki 56′), Nowak, Kort (Niziołek 70′), Żak (Gancarczyk 63′) – Piech (Czapliński 70′).

Rezerwowi: Rosa, Winiarczyk, Szrek, Surzyn, Janus.

Trener Dietmar Brehmer.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Byrtek, Remisz, Carolina, Straus, Spychała, Skrzypczak, Łuczak (van Huffel 65′), Szramka (Hinokio 58′), Szczutowski (Mosakowski 87′).

Rezerwowi: Kanclerz, Tecław, Sierant, Ogrodowski.

Trener Adam Majewski.

Żółte kartki: Żemło, Drewniak – Skrzypczak, Łuczak, Byrtek

Czerwona kartka: Żak 55′ (druga żółta), Skrzypczak 17′ (druga żółta).