Z uczuciem niedosytu dzielimy się punktami z rywalem z Podkarpacia w ramach 30. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Mamy prawo czuć niedosyt, mimo że do tego meczu Odra przystąpiła osłabiona. Kartki i kontuzje sprawiły, że trener Mariusz Rumak nie uzbierał nawet tradycyjnej „osiemnastki”, a wśród sześciu rezerwowych graczy zasiedli juniorzy Denis Smolarek i Sebastian Bryłka. W dodatku goście byli zmotywowani, bo po remisie ŁKS-u w Suwałkach mogła wzrosnąć ich wiara w możliwość podjęcia jeszcze walki o awans, Ułożyło się jednak tak, że to my czujemy zawód związany z brakiem zwycięstwa. Po pierwszej połowie przecież prowadziliśmy, grając w dodatku w liczebnej przewadze.

Dobrze zaczęliśmy. W 3. minucie w ostatniej chwili mielczanie zatrzymali rajd Mateusza Czyżyckiego, który jako junior był zawodnikiem Stali. W 6. minucie Seweryn Kiełpin obronił strzał Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego. W 16. minucie odpowiedzieli przyjezdni. Rajd Mateusza Spychały zakończył się niecelną „piętką” Adriana Paluchowskiego. W 23. minucie objęliśmy prowadzenie. Dogrywał Rafał Niziołek, a do siatki trafił Szymon Skrzypczak, czyli świeżo upieczony ojciec, dla którego reszta drużyny wykonała oczywiście tradycyjną „kołyskę”. Między 43. a 45. minutą dwie żółte kartki skompletował Josip Soljić i na drugą połowę Stal wybiegła osłabiona brakiem Chorwata.

Tę drugą część przeciwnicy rozpoczęli z jedną zmianą – za nominalnego napastnika, Paluchowskiego, na murawie pojawił się skrzydłowy Denis Gojko. W 60. minucie mogliśmy podwyższyć prowadzenie, ale Rafał Niziołek nie zdołał zamknąć dogrania Miłosza Trojaka. W 73. minucie Michał Szromnik, który wskoczył między słupki za Artura Krysiaka, obronił strzał Gojki. Chwilę później przed szansą stanęli Dawid Błanik do spółki z Trojakiem, ale nie dali rady umieścić piłki w siatce.

Do wyrównania doszło w 78. minucie, gdy Bartosz Nowak sfinalizował podanie Jonathana de Amo. Chwilę później piłka znów znalazła się w naszej siatce, ale zdaniem arbitra Łukasz Janoszka zdobył bramkę nieprzepisowo. Jeszcze w 85. minucie Krzysztof Janus w ostatniej chwili zastopował w naszej „szesnastce” Gojkę. Więcej emocji już nie było. Notujemy trzeci z rzędu remis, mamy na koncie 36 punktów i pięć „oczek” zapasu nad strefą spadkową. Zajmujemy 11. pozycję. W niedzielę wyjazdowe spotkanie z Wartą Poznań, która zgromadziła dotąd punkt mniej i jest 13.

Protokół meczowy
30. kolejka Fortuna 1 Ligi
środa, 24 kwietnia, godz. 19:00, stadion przy ul. Oleskiej 51

Odra Opole – Stal Mielec 1:1 (1:0)
1:0 – Skrzypczak, 23 min
1:1 – Nowak, 78 min

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów 1200.

Odra Opole: Szromnik – Mikinicz, Baranowski, Żemło, Winiarczyk – Trojak (87. Rybicki), Niziołek – Błanik (80. Bonecki), Czyżycki, Janus – Skrzypczak (69. Martin Gomez).
Trener Mariusz RUMAK.

Stal Mielec: Kiełpin – Spychała, de Amo, Grodzicki, Getinger – Tomasiewicz, Soljić, Nowak, Prokić (75. Wroński), Janoszka – Paluchowski (46. Gojko, 90. Gąsior).
Trener Artur SKOWRONEK.

Żółte kartki: Mikinicz, Niziołek, Szromnik, Martin Gomez – Soljić, Grodzicki, Janoszka, czerwona Soljić (45, druga żółta).

foto: Mirosław Szozda