W dziewiątej kolejce Fortuna 1 Liga zremisowaliśmy przed własną publicznością z drużyną Sandecji Nowy Sącz 1:1.

Lepiej w spotkanie weszli goście z Nowego Sącza, którzy swoją przewagę już w 5 minucie spotkania udokumentowali strzeleniem bramki. Dośrodkowanie Dominika Chmiela wykończył mocnym strzałem w długi róg bramki strzeżonej przez Kacpra Rose Dominik Kun. Nasi zawodnicy szybko chcieli strzelić wyrównującą bramkę lecz ich próby blokowali obrońcy i bramkarz gości. W 20 minucie po szybkim wznowieniu gry z rzutu wolnego prostopadle do wychodzącego Szymona Skrzypczaka zagrał Mateusz Czyżycki i nasz kapitan pewnym strzałem pokonał Daniela Bielice. W 27 minucie spotkania bramkę strzelili gości jednak na pozycji spalonej znajdował się Mateusz Klichowicz i bramka nie została uznana.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Naszych zawodników. Po jednym z dośrodkowań Krzysztofa Janusa, piłkę głową do bramki Sandecji skierował Adam Mesjasz, jednak sędzia dopatrzył się przewinienia naszego zawodnika. W 73. minucie Thiago Rodrigues De Souza, wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem. Górą z tego pojedynku wyszedł Kacper Rosa. Końcówka spotkania to okazje z obu stron. Najlepsze okazje do przechylenia szali zwycięstwa na naszą korzyść mieli  Martin Adamec i Sebastian Bonecki. Po strzałach tych dwóch zawodników piłkę z największym trudem bronił Daniel Bielica.

Protokół meczowy:

9. kolejka Fortuna 1 Ligi
Piątek, 13.09.2019 r., godz. 19:45, Stadion Miejski w Opolu, Oleska 51.

Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1)

Skrzypczak 20′ – Kun 5′

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec).

Odra Opole: Rosa – Mikinic, Wypych, Mesjasz, Winiarczyk – Janus (Janaski 61′), Trojak (Adamec 81′), Czyżycki, Bonecki, Wróblewski (Wdowik 61′), Skrzypczak (Kpt).

Rezerwowi: Krysiak, Żemło, Timmermans, Sobol, Sparwasser.
Trener Piotr PLEWNIA.

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Piter-Bućko, Szufryn (Kpt), Flis – Kun,  Kanach, Baran G (Dudzic 74′), Rodrigues De Souza (Walski 84′), Chmiel – Klichowicz, Małkowski (Korzym 74′).

Rezerwowi: Baran K, Danek, Basta, Ogorzały, Kałahur, Maślanka.
Trener Tomasz KAFARSKI.

Żółte kartki: Mesjasz, Wróblewski – Baran G, Chmiel, Klichowicz, Małkowski

Fot. Mirosław Szozda