W 21. kolejce Fortuna 1 Liga nasz zespół na własnym stadionie zremisował 1-1 z Sandecją Nowy Sącz

Początek spotkanie nie najlepiej ułożył się dla podopiecznych trenera Piotra Plewni.  Już w czwartej minucie po rzucie karnym Sandecja Nowy Sącz wyszła na prowadzenie. Wcześniej w Polu karnym nieprzepisowo rywala powstrzymywał kapitan niebiesko-czerwonych Mateusz Kamiński. W kolejnych minutach o ile niebiesko-czerwoni częściej utrzymywali się przy piłce, to nic z tego nie wynikało, bowiem więcej zamieszania nadal było pod bramką Mateusza Kuchty. Po początkowej dominacji zespołu z Nowego Sącza nasi zawodnicy ruszyli do odrabiania strat. W 18 minucie spotkania zza pola karnego uderzył Arkadiusz Piech jednak, dobrze w bramce zachował się bramkarz rywali. W 20 minucie “oko w oko’ z bramkarzem rywali stanął Konrad Nowak, jednak ponownie górą był bramkarz przyjezdnych.

Po zmianie stron Odra szybko doprowadziła do remisu. W 51. minucie po strzale Szymona Drewniaka piłka odbiła się od słupka, najszybciej dopadł do niej Rafał Niziołek i skierował do pustej bramki, zdobywając tył samym bramkę w dniu swoich urodzin. Przy remisie gra mocno się zaostrzyła i zarówno jedni, jak i drudzy sporo faulowali. Sędzia w całym meczu dziewięć razy pokazywał żółty kartonik. W 7o minucie spotkania kunsztem bramkarskich popisał się Matusz Kuchta, który ładnie obronił strzał zza pola karnego Michała Walskiego.

Przed Odrą teraz trzy spotkania wyjazdowe do Bełchatowa, Rzeszowa i Gdyni. Najbliższy domowe spotkanie Odry dopiero 16 kwietnia z Koroną Kielce.

21. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 19.03.2021 r., godz. 14:00

Odra Opole – Sandecja Nowy Sącz 1-1 (0-0)