W 9. kolejce Fortuna I Liga remisujemy z Radomiakiem Radom 1-1.

Od początkowych minut piłkarze Dietmara Brehmera pewnie czuli się na swoim stadionie i w swoich akcjach ofensywnych szukali Dawida Czaplińskiego, który w podstawowej jedenastce zastąpił nieobecnego Arkadiusza Piecha. Niebiesko-czerwoni wyszli na prowadzenie w 11. minucie po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Sebastiana Boneckiego. Radomiak mocno ruszył w poszukiwaniu wyrównującej bramki, a nieudane kontry wprowadzały w ich szeregi coraz więcej nerwowości. Frustrację przelewali na brutalne faule na zawodnikach z Opola. Niebiesko-czerwoni bardzo mądrze bronili, co było też efektem bardzo dobrze grającej linii pomocy. Odra schodziła do szatni przy prowadzeniu 1-0.

Po zmianie stron goście przejęli inicjatywę w tym spotkaniu, jednak z ich akcji wcale nie wynikało zagrożenie pod bramką Kacpra Rosy. Stanęli jednak bardzo wysokim pressingiem, przez co niebiesko-czerwoni mieli duży problem wyjść z własnej połowy po przechwycie. W 65. minucie drugą żółtą kartą ukarany został pomocnik Radomiaka. To jednak wcale nie zatrzymało gości, którzy z minutę na minutę byli coraz bliżej bramki opolan. Po faulu w polu karnym w 77. minucie mieliśmy rzut karny, który na bramkę zamienił Leonardo. Niebiesko-czerwoni ruszyli w ostatnich minutach do ataku, jednak nie byli już w stanie strzelić zwycięskiej bramki.

Kolejne spotkanie opolski zespół rozegra w niedzielę 25 października. Odra zmierzy się na wyjeździe w Głogowie. Następny domowy mecz piłkarze prowadzeni przez trenera Dietmara Brehmera rozegrają z kolei w sobotę 7 listopada. Przy Oleskiej podejmą GKS Jastrzębie.