W szóstej kolejce Fortuna 1 Liga zremisowaliśmy z Radomiakiem Radom 0:0.

Nasza drużyna przez większość część meczu przeważała. Była przy piłce lecz z akcji nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji. Do najlepszych sytuacji dochodziło po stałych fragmentach gry. Do przerwy najwięcej zagrożenia powodowały dośrodkowania Martina Adamca. Głową próbował obrońca Piotr Żemło, jednak zabrakło celności.

Po przerwie Odra dalej szukała bramki. Szymon Skrzypczak w jednej z sytuacji zbyt długo czekał z oddaniem strzału. W 56. minucie blisko wyjście na prowadzenie byli goście. Po świetnym strzale z 16 metra Kaputa piłka trafiła w poprzeczkę. W 83. minucie doszło do sporego zamieszania w naszym polu karnym. Goście domagali się rzutu karnego jednak sędzia główny tego spotkania nie dopatrzył się przewinienia naszych zawodników.

W doliczonym czasie gry po strzale głową Szymona Skrzypczak piłka wylądowała na górnej siatce. Dzisiejsze spotkanie jest już 5 w obecnym sezonie, którym nasi zawodnicy nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Jednocześnie rezultat spotkania pozwala na dopisanie kolejnego punktu w ligowej tabeli.

Protokół meczowy

6. kolejka Fortuna 1 Ligi
Sobota, 24.08.2019 r., godz. 19:45, Stadion Miejski w Opolu, Oleska 51.

Odra Opole – Radomiak Radom 0:0 (0:0)

Sędziował Jacek Małyszek (Lublin).

Odra Opole: Rosa – Janasik (Mikinic 78′), Wypych, Kamiński, Żemło – Bonecki, Adamec (Trojak 78′), Czyżycki, Janus – Skrzypczak, Sobol (Wróblewski 68′).

Rezerwowi: Krysiak, Mesjasz,  Wdowik, Winiarczyk, Sparwasser, Wróbel.
Trener Mariusz RUMAK.

Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, Cichocki, Klabnik, Grudniewski, Abramowicz, Mikita (Michalski 66″), Makowski (Lewandowski 90′), Karwot, Kaput, Nowak (Górski 62′).

Rezerwowi: Haluch, Pietrzyk, Rossi, Sokół.
Trener Dariusz BANASIK.

Żółte kartki: Sobol, – Cichocki, Górski.

Fot. Mirosław Szozda