W ostatnim wiosennym meczu pokonaliśmy spadkowicza z Grudziądza, odnosząc pierwszą w tym roku wygraną przy Oleskiej. Jedynego gola strzelił na początku drugiej połowy Rafał Niziołek.

No nareszcie! Wiosna nie układała nam się, ale przynajmniej zdołaliśmy zakończyć ją optymistycznym akcentem. Po niezłej grze nasza drużyna wygrała z Olimpią i po raz pierwszy od 4 listopada mogła cieszyć się przy Oleskiej ze zdobycia pełnej puli. Pierwszej zdobytej bramki i zdobytych punktów w roli trenera Odry – w trzecim meczu – doczekał się też trener Mariusz Rumak. W tabeli przesunęliśmy się obecnie na 10. pozycję wyprzedzając o dwa punkty Podbeskidzie (w niedzielę gra w Mielcu) i Puszczę (podejmie Miedź Legnica). Tego „złotego” gola strzelił na początku drugiej połowy Rafał Niziołek i było to jego premierowe tej wiosny trafienie. Lepiej późno niż wcale… Wygrana niebiesko-czerwonych mogła być okazalsza, gdyby w kilku sytuacjach dopisała nam skuteczność.

Nasza drużyna po meczu rozpoczęła urlopy. Dziękujemy za to, że byliście z Odrą w sezonie 2017/18. Przerwa letnia jest krótka, jesienią – aż 21 kolejek, dlatego wracamy niebawem!

Protokół meczowy
34. kolejka Nice 1 Ligi
sobota, 2 czerwca, godz. 15:00, stadion przy ul. Oleskiej 51

Odra Opole – Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
1:0 – Niziołek, 51 min (asysta Czyżycki)

Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Widzów 500.

Odra Opole: Kuchta – Brusiło, Kowalski, Baran, Winiarczyk – Habusta, Czyżycki (87. Wepa) – Maćczak (77. Gancarczyk), Niziołek, Żagiel – Skrzypczak (85. Mikinicz).
Rezerwowi: Weinzettel, Cverna, Bodzioch, Wodecki.
Trener Mariusz RUMAK.

Olimpia Grudziądz: Muzyk – Bielawski, Wełna, Żitko, Klimczak – Jazvić, Candrea (83. Kochalski), Handzlik (62. Feruga), Michalik (67. Kowal), Ciechanowski – Podlogar.
Rezerwowi: Królczyk, Kaczmare.
Trener Jacek LINOWSKI.

Żółte kartki: Skrzypczak, Kowalski, Żagiel, Czyżycki – Klimczak.

foto: Mirosław Szozda