Przegrywamy na inaugurację sezonu w Opolu przy Oleskiej 51 z drużyną MKS Puszcza Niepołomice 0-1.

W stosunku do 1 kolejki sezonu 2019/2020 Trener Mariusz Rumak postanowił dokonać jednej zmiany, w miejsce Krzysztofa Janusa od pierwszej minuty wystąpił Dawid Błanik. Początek spotkania należał do Naszej drużyny. Odra prowadziła grę i starała się pokonać bramkarza drużyny rywali. Kolejno strzały oddawali Błanik, Adamec, Skrzypczak oraz Janasik. Dosyć nieoczekiwanie w 27 minucie spotkania po rzucie rożnym na prowadzenie wyszła drużyna MKS Puszczy Niepołomice, kiedy to po zgraniu głową jednego z kolegów formalności dopełnił z kilku metrów Jose Embalo. Opolanie ruszyli odważnie do odrabiania strat i niewiele brakowało, by wyrównującego gola zdobyli Sebastian Bonecki lub Dawid Błanik, któremu zabrakło centymetrów do skierowania piłki do siatki gości.
Początek drugiej połowy spotkania to głównie gra w środku pola. W 69. minucie po drugiej żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej boisko musiał opuścić Kamil Słaby. Losy spotkania próbował jeszcze odwrócić wprowadzony w drugiej części meczu Mateusz Czyżycki lecz jego próby były blokowane przez obrońców gości.

Odra Opole – Puszcza Niepołomice 0-1 (0-1)
Bramka: 0-1 Embalo – 27.
Odra: Krysiak – Janasik, Wypych, Żemło, Słaby – Błanik (56. Janus), Trojak (61. Czyżycki), Adamec, Bonecki (86. Wróblewski), Wdowik – Skrzypczak.
Puszcza: Niemczycki – Bartków, Czarny, Stępień, Mikołajczak – Nowak, Żytek, Kotwica, Serafin (83. Uwakwe), Sitek (72. Bąk) – Embalo (62. Orłowski).
Żółte kartki: Słaby, Czyżycki – Sitek.
Czerwona kartka: Słaby – 69. minuta (dwie żółte).