Odra Opole pokonuję w zaległym meczu 18 kolejki Fortuny I Ligi Miedź Legnica 3:0.

W porównaniu do dwóch ostatnich meczów trener Piotr Plewnia dokonał jednej zmiany w składzie. Z konieczności w miejsce kontuzjowanego Kacpra Rosy Bramki Naszego zespołu bronił zakontraktowany z rana Mateusz Kuchta.

Początek spotkania to rozgrywanie piłki przez oba zespołu głównie w środkowej strefie boiska. W pierwszym kwadransie nasi zawodnicy głównie atakowali prawą stroną boiska, jednak wszystkie dośrodkowania przerywali obrońcy gości lub piłkę przechwytywał Załuska. W 18 minucie spotkania na strzał zdecydował się Kort ale pewnie w bramce Odry interweniował Kuchta. W 21 minucie  zza pola karnego uderzał Sabala jednak wysoko nad bramką. W 42 minucie po rzucie rożnym na strzał z dystansu zdecydował się Błanik, piłka z dużej wysokości leciała tuż “za kołnierz” Załuski jednak bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla Naszego Zespołu. W 50. minucie, po zagraniu ręką Odra otrzymała rzut karny. Do piłki na 11 metrze podszedł Krzysztof Janus, jednak jego intencje wyczuł Załuska, który odbił piłkę. W 56 minucie na strzał z 16 metrów zdecydował się Janus. Jednak piłkę zablokowali obrońcy gości.

W 73 minucie sędzie Kuźma po raz drugi w tym meczu wskazał na “wapno”. Tym razem do piłki podszedł już rezerwowy Tomasz Mikinic wytrzymał ciśnienie i pokonał Załuskę. W 79. minucie na 2:0 podwyższył Janus, po uderzeniem w długi róg. W 86 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mikinic, który skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Boneckiego..

Protokół meczowy:

 18 kolejka Fortuna I Liga

Środa 27.11.2019 r., godz. 17:30, Stadion Miejski w Opolu, Oleska 51.

Odra Opole – Miedź Legnica 3:0 (0:0)

Mikinic 75′ (karny), Janus 79′, Mikinic 86′.

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).

Odra Opole: Kuchta – Janasik, Wypych, Kamiński (Kpt),  Wdowik, Błanik (Mikinic 60′) , Trojak (Timmermans 82′), Czyżycki, Bonecki, Janus, Piech (Skrzypczak 62′).

Rezerwowi: Kołotyło, Słaby, Żemło, Winiarczyk, Mesjasz, Sobol.
Trener Piotr PLEWNIA.

Miedź: Załuska – Byrtek, Barreno (Danielewicz 46′), Kort, Łukowski, Purzycki, Warcholak, Sabala, Zieliński (Ojamaa 78′), Musa, Śliwa (Makuch 78′).

Rezerwowi: Hewelt, Hereida, Mislov, Bartczak, Pikk, Zatwarnicki.
Trener Dominik NOWAK.

Żółte kartki: Bonecki – Musa, Purzycki, Sabala, Warcholak

Fot. Mirosław Szozda