W 1 kolejce Fortuna I Liga przegrywamy na własnym stadionie z ŁKS Łódź 0-4.

Zawodnicy trenera Dietmara Brehmera śmiało rozpoczęli pierwsze spotkanie w sezonie. Niestety już w szóstej minucie Michał Trąbka pokonał strzałem zza pola karnego zasłoniętego Mateusza Kuchtę, co dość mocno podłamało niebiesko-czerwonych. ŁKS wciąż nacierał i dwukrotnie minimalnie chybił – raz trafiając w spojenie, a raz strzelając obok prawego słupka. W 32. minucie z powodu kontuzji uda boisko musiał opuścić bramkarz opolan, a w jego miejsce wszedł Tobiasz Weinzettel. Niebiesko-czerwoni mieli spory problem z budowaniem akcji ofensywnych, co zemściło się w 43. minucie, kiedy piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował Samuel Corral. Odra próbowała odpowiedzieć, jednak strzał Krzysztofa Janusa udanie zblokowali obrońcy.

Po zmianie stron niebiesko-czerwoni mocno przycisnęli, próbując strzelić bramkę kontaktową. Bliski tego już w 47. minucie był kapitan Mateusz Kamiński, jednak jego główkę skutecznie zblokował obrońca. Chwilę później sytuację musiał już ratować bramkarz ŁKS-u. Na kolejnych 10 minut gra zwolniła i głównie toczyła się w środku pola. Kibice przy Oleskiej ożywili się po strzale głową Dawida Czaplińskiego, który skutecznie obronił Malarz. Łodzianie w kontrze także byli niebezpieczni, co udowodnili w 71. i 90. minucie pokonując Tobiasza Weinzettela.

Protokół meczowy

1. kolejka Fortuna 1 Ligi
Piątek 28.08.2020 r., godz. 17:40, Stadion Miejski w Opolu ul. Oleska 51.

Odra Opole – ŁKS Łódź 0-4 (0-2).

Trąbka 6′, Corral Valero 43′, Pirulo 71′, Sekulski 90′.

Sędziował Grzegorz Kawałko (Białystok).

Odra Opole: Kuchta (Weinzettel 32′)– Tabiś, Kamiński (kpt), Żemło (Kostrzycki 69′), Matuszewski – Mikinic, Niziołek (Nowak 72′) Trojak, Bonecki, Janus (Szrek 69′)- Czapliński.

Rezerwowi: Surzyn, Sluga.
Trener Dietmar BREHMER.

ŁKS Łódź: Malarz (kpt) – Sobociński, Dąbrowski, Wolski, Rozwandowicz (Tosik 69′), Klimczak – Trąbka (85′ Sajdak 85′), Pirulo, Dominquez (Srnic 72′), Ratajczyk – Corral (Sekulski 46′).

Rezerwowi: Arndt, Gracia, Gryszkiewicz, Kelechukwu.
Trener Wojciech STAWOWY

Żółte kartki: Trojak, Bonecki – Dąbrowski, Pirulo, Srnic

Fot. Daria Strąk