Dziewiąty sparing dla Odry Opole, która pokonała w Centrum Sportu Stal Brzeg.

Odra Opole pokonała Stal Brzeg. Pierwsza część meczu to zdecydowana przewaga Odry, której gra była poukładana i składna. Zawodnicy stwarzali wiele sytuacji podbramkowych, zwłaszcza ze stałych fragmentów gry.

Gol padł do pięknej kontrze. Michał Sypek zagrał do Szymona Skrzypczaka, który przytomnie odegrał do Mateusza Gancarczyka, a ten ładnym strzałem pokonał bramkarza gości.

W tej części spotkania Odra miała jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. Po jednej z kontr mimo asysty trzech obrońców Skrzypczak zdołał oddać strzał, który bramkarz gości obronił z wielkim trudem. Zawodnicy z Opola stwarzali niebezpieczne sytuacje po stałych fragmentach gry. Po jednym z rzutów rożnych Bodzioch minimalnie przestrzelił. Innym razem Nowak uderzył głową nad poprzeczką.

Dobre okazje w tej części meczu mieli także Waldemar i Mateusz Gancarczykowie, Marcin Stasiowski, czy Michał Sypek który strzelił gola, ale sędzia wskazał spalonego.

W drugiej połowie to Stal Brzeg doszła do głosu wykorzystując niepoukładaną grę Niebiesko-Czerwonych. Początek był bardzo dobry, bo strzał Marka Gancarczyka z największym trudem przeniósł nad poprzeczkę bramkarz gości.

Później to jednak Stal dyktowała warunki. Zawodnikom z Brzegu brakowało jednak precyzji, a dwukrotnie znakomicie interweniował Ziarko, który tego dnia był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Impuls do lepszej gry dał golem w 75 minucie Wodecki i od tego momentu gra Odry wyglądała zdecydowanie lepiej. Dobre okazje mieli jeszcze Łukasz Staroń, czy Dawid Wolny, ale wynik już się nie zmienił.

Następne dwa mecze kontrolne z Chrobrym Głogów oraz MKSem Kluczbork zostaną rozegrane na wyjeździe.

[foto-wlasne]