W 25. kolejce pokonujemy u siebie Koronę Kielce 1-0.

Początek spotkania przyniósł od razu dobre okazje z obu stron. Jeden z zawodników Korony po rzucie rożnym oddał strzał sprzed pola karnego, jednak czujnie zachowali się nasi defensorzy. W odpowiedzi ruszyła Odra, jednak dwa razy na posterunku był Zapytowski. W 23. minucie świetną okazję miał Łukowski, jednak jego strzał powstrzymał Mateusz Kamiński.  Po chwili na bramkę korony z 17 metrów strzelał Janus, jednak ponownie lepszy okazał się bramkarz gości.

Druga połowa rozpoczęła się od przewagi gości, którzy dwukrotnie zagrozili naszej bramce. W pierwszej sytuacji piłka przeleciała nad bramką Kuchty, w drugiej nasz bramkarz popisał się świetną interwencją po strzale Łukowskiego. W 74. minucie z rzutu wolnego w pole karne dorzucił Krzysztof Janus, przedłużył głową Piotr Żemło, a Szymon Drewniak z bliska pokonał bramkarza Korony.  Kilka minut później na po dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego głową uderzał Arkadiusz Piech, jednak jego strzał okazał się niecelny. Niebiesko-czerwoni przetrzymali napór gości i ostatecznie dowieźli zwycięstwo do końca spotkania.

Protokół meczowy

25. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 18.04.2021 r., godz. 12:40

Odra Opole – Korona Kielce 1-0 (0-0)

Drewniak 74′.

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Odra Opole: Kuchta – Szrek (Mikinic 80′), Kamiński (kpt), Żemło, Matuszewski – Trojak, Drewniak, Nowak (Surzyn 66′), Niziołek (Wróbel 90′), Janus (Winiarczyk 80′)- Czapliński (Piech 66′)

Rezerwowi: Rosa, Winiarczyk, Gancarczyk, Kort, Żak.

Trener Piotr Plewnia.

Korona Kielce: Zapytowski –. Szymusik (kpt), Lisowski, Zebić, Kobryń – Podgórski (Yilmaz 78′), Gąsior, Diaz (Pervan 46′), Oliveira, Łukowski – Łysiak (Thiakane 46′).

Rezerwowi: Kozioł, Petrovic, Kiełb, Szpakowski, Szywacz.

Trener Dominik Nowak

Żółte kartki: Janus, Trojak – Zebić, Gąsior, Szymusik.