Beniaminek rozbił spadkowicza! Nasza drużyna w świetnym stylu wróciła do pierwszej ligi, wysoko pokonując rywala z Lubelszczyzny. Gole dla niebiesko-czerwonych strzelili Mateusz Peroński, Marcin Wodecki i Marek Gancarczyk.

W minionym tygodniu przypominaliśmy na odraopole.pl, jak w ostatnich latach radził sobie nasz zespół podczas inauguracji poszczególnych sezonów. Zaznaczaliśmy, że dwa ostatnie starty w roli beniaminka – najpierw drugiej ligi zachodniej, a potem „zwykłej” drugiej ligi – kończyły się domowymi wygranymi 3:0. W takich rozmiarach odprawiony został Jarota Jarocin (2013) i Stal Stalowa Wola (2016). Pisanie o powtórce z rozrywki w kontekście sobotniej wizyty łęcznian wydawało się życzeniowe – zwłaszcza w obliczu niedawnej pucharowej klęski w Nowym Dworze Mazowieckim. A jednak – stało się! Trzy gole, trzy punkty… To wymarzony przepis na powiedzenie „dzień dobry” nowej rzeczywistości.

Odra już w pierwszej połowie momentami po prostu dominowała nad spadkowiczem z ekstraklasy, w którego mocno przebudowanym latem składzie pojawili się m.in. znani z ligowych boisk Grzegorz Bonin, Paweł Sasin, Sergiusz Prusak czy Rafał Kosznik. Worek z bramkami rozwiązał – uderzając głową – Mateusz Peroński. Krótko przed przerwą wynik podwyższył Marcin Wodecki, wykorzystując rzut karny wywalczony przez Rafała Brusiłę.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy goście (w których meczowej „osiemnastce” znalazło się aż 9 młodzieżowców) mieli swoje okazje. Na wysokości zadania w naszej „świątyni” stanął Tobiasz Weinzettel, a jego koledzy z pola niedługo potem postawili kropkę nad „i”. Tomasz Wepa po ładnej zespołowej akcji zagrał wzdłuż bramki, a Marek Gancarczyk z bliska dopełnił formalności.

Całkiem prawdopodobne, że po pierwszej kolejce Odra będzie otwierać tabelę Nice 1 Ligi. Oczywiście, nie ma się czym „grzać”, zwłaszcza że rywal – niczego mu nie ujmując – latem miał swoje problemy. Warto jednak pamiętać, w jak podłych nastrojach znajdowaliśmy się raptem 14 dni temu, a w jakich wszyscy kibice Odry są teraz. Za tydzień podopiecznych Mirosława Smyły czeka wyjazdowy mecz z Pogonią Siedlce.