Po golach Ivana Martina Gomeza i Mariusza Rybickiego nasza drużyna pokonała pierwszoligowca z Tychów.

Na ligowym gruncie odnotowaliśmy w tym sezonie z GKS-em Tychy domowe zwycięstwo (2:1) i wyjazdową porażkę (2:4). W spotkaniu sparingowym żywe okazały się dwie prawidłowości. Po pierwsze – taka, że w starciach tych wygrywa gospodarz. Po drugie – że Odra aplikuje zespołowi Ryszarda Tarasiewicza dwa gole. Tym razem do siatki trafili Ivan Martin Gomez i Mariusz Rybicki. W obu połowach nasza drużyna zdobyła po jednej bramce. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się Hiszpan, wykorzystując dogranie Krzysztofa Janusa z rzutu rożnego. Po zmianie stron z kolei uczynił to „Rybka”, mimo rozpaczliwych prób interwencji tyskich defensorów.

Oba zespoły zagrały na dwa składy. W premierowej odsłonie oglądaliśmy jedenastki zbliżone do optymalnych. W szeregach Niebiesko-Czerwonych od pierwszej minuty grał jeden nowy zawodnik – Miłosz Trojak. Po przerwie byli to Artur Krysiak, Dawid Błanik oraz gracz testowany. Znacznie bardziej eksperymentalne było w tej części gry zestawienie GKS-u. Tyszanie sprawdzali aż czterech kandydatów do gry w drużynie (w tym trzech Meksykanów).

Kolejny sparing zespół trenera Mariusza Rumaka rozegra dopiero w przyszłym miesiącu. 2 lutego zmierzymy się ze Ślęzą Wrocław oraz ROW-em 1964 Rybnik.

Protokół meczowy
zimowy sparing nr 2
środa, 23 stycznia, godz. 12:00, Centrum Sportu

Odra Opole – GKS Tychy 2:0 (1:0)
1:0 – Martin Gomez, 32 min
2:0 – Rybicki, 66 min

Odra Opole: Szromnik – Brusiło, Żemło, Szota, Dudu Paraiba – Trojak, Niziołek – Janus, Moder, Mikinicz – Martin Gomez.
II połowa: Krysiak – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Bonecki, Czyżycki – Błanik, testowany, Rybicki – Skrzypczak.
Trener Mariusz RUMAK.

GKS Tychy: Jałocha – Grzybek, Biernat, Tanżyna, Abramowicz – Adamczyk, Steblecki, J. Piątek, Grzeszczyk, Monterde – Vojtusz.
II połowa: Igaz – Mańka, Pańkowski, Kowalczyk, Szołtys – Ponce, Licona, Bogusławski, Siemaszko, K. Piątek – Moreno.
Trener Ryszard TARASIEWICZ.

foto: archiwum własne