W pierwszym meczu w 2020 roku rozegranym przez własną publicznością Odra Opole pokonała po bramce Krzysztofa Janusa GKS Bełchatów 1:0.

W porównaniu do pierwszego meczu w rundzie wiosennej trener Dietmar Brehmer zdecydował się na trzy zmiany w wyjściowej jedenastce. Na środku obrony w miejsce Konrada Kostrzyckiego od pierwszej minuty wystąpił Mateusz Wypych. Na  ławce rezerwowych usiedli jeszcze Sebastian Bonecki oraz Tomas Mikinic. W ich miejsce na placu gry od pierwszego gwizdka pojawili się Dawid Błanik oraz Szymon Skrzypczak.

Pierwszy fragment gry to akcje głównie w środkowej części boiska przerywane faulami przez oba zespoły. W 20 minucie spotkania na strzał zza pola karnego zdecydował się Błanik ale jego strzał przeleciał obok bramki Lenarcika.  Dwie minuty później opolanie domagali się rzutu karnego kiedy to Magiera wywrócił w polu karnym Błanika. Sędzia jednak nie podzielał opinii opolan i nakazał wznowić grę od bramki.  Po naprawdę bardzo bezbarwnych 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Po zmianie stron do ataków rzuciła się Odra. W 49 minucie spotkania dobrą okazję do otworzenia wyniku spotkania miał Piech ale jego intencję wyczuł Lenarcik. Kolejny kwadrans potkania to akcje w środkowej strefie boiska. Po upływie 65 minut gry Trener Brehmer zdecydował się dokonać w krótkim czasie dwóch zmian. Na boisku pojawił się debiutujący w naszym zespole Fedotov  oraz Mikinic. Świeżo wprowadzeni zawodnicy przeprowadzili dwójkową akcje, która strzałem zakończył “Miki”.  Lenarcik co prawda strzał odbił jednak przy dobitce Janusa był już bezradny. Kolejne fragmenty gry to utrzymywanie się przy piłce Odry. W 81 minucie strzał z dystansu Janasika złapał bramkarz gości. 

Protokół meczowy

22. kolejka Fortuna 1 Ligi
piątek, 06.03.2020 r., godz. 18:00, Stadion Miejski w Opolu ul. Oleska 51.

Odra Opole – GKS Bełchatów 1:0 (0:0).

Krzysztof Janus 69′.

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec).

Odra Opole: Kuchta – Tabiś, Wypych, Kamiński, Janasik – Błanik (Mikinic 67′), Trojak, Czyżycki, Janus – Skrzypczak (Fedotov 65′), Piech (Czernysz 89′).

Rezerwowi: Weinzettel, Żemło, Winiarczyk, Niziołek, Bonecki, Wróbel.
Trener Dietmar BREHMER.

GKS Bełchatów: Lenarcik – Bartosiak (Putin 73′), Biel (Flaszka 83′), Grolik, Grzelak, Magiera, Malachowski, Sierczyński, Szymorek, Wołkowicz, Zdybowicz (Winsztal 69′).

Rezerwowi: Niznik, Czajkowski, Kołodziejski, Kondracki, Lisowski, Michalak, Niznik.
Trener Piotr ZAJĄCZKOWSKI.

Żółte kartki: Janus, Kamiński, Fedotov – Wołkowicz, Bartosiak.

Fot. Daria Strąk