W ostatnim tej zimy sparingu nasza drużyna pokonała lidera drugiej ligi. Jedyną bramkę zdobył już w 3. minucie ładnym uderzeniem z dystansu Mateusz Czyżycki.

Sprowadzony tej zimy z Siarki Tarnobrzeg młodzieżowiec zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka wpadła przy słupku bramki rywali z Jastrzębia. Jak się okazało, mimo że był to sam początek sparingu, więcej goli w starciu wicelidera Nice 1 Ligi z liderem drugiej ligi już nie padło.

Przez 35 minut Odra miała wyraźną przewagę. Prowadzenie podwyższyć mógł Tomas Mikinicz. Słowak po ładnej akcji naszego zespołu znalazł się kilka metrów od golkipera GKS-u Grzegorza Drazika, ale jego strzał zdołał jeszcze zablokować któryś z obrońców. Goście do głosu doszli w końcówce pierwszej połowy, ale podopieczni Mirosława Smyły wyszli z opresji.

W przerwie nasz sztab szkoleniowy wymienił niemal całą jedenastkę, bo na boisku został tylko Filip Żagiel. W drugiej połowie gra była już dużo bardziej wyrównana, a i jastrzębianie sukcesywnie dokonywali kolejnych zmian. Na ostatnich pięć minut – za Żagla – na murawie w szeregach Odry pojawił się jeszcze Jakub Pietrakowski.

Trener Smyła nie mógł dziś skorzystać z wracającego do zdrowia po chorobie Martina Barana oraz leczących drobne urazy Marcina Wodeckiego i Marka Gancarczyka (w GKS-ie 1962 zagrał jego młodszy brat Krzysztof). Odra zimę zakończyła ze sparingowym dorobkiem 5 zwycięstw, 3 remisów i 2 porażek. Już za tydzień pierwszy w 2018 roku mecz o punkty – wyjazdowy z Miedzią Legnica.

Protokół meczowy
zimowy mecz kontrolny nr 10
piątek, 23 lutego, godz. 18:00, Centrum Sportu

Odra Opole – GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (1:0)
1:0 – Czyżycki, 3 min

Odra Opole: Kuchta – Trznadel, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk – Peroński, Czyżycki – Żagiel, Niziołek, Mikinicz – Skrzypczak.
II połowa: Weinzettel – Brusiło, Kowalski, Habusta, Bryłka, Wepa, Nowak, Żagiel (85. Pietrakowski), Maćczak, Marzec, zawodnik testowany.
Trener Mirosław SMYŁA.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak, Semeniuk (77. Dzida), Tront, Jaroszek (80. Ruda), K. Gancarczyk (60. Ali), Jadach (85. Zajączkowski), Szczepan (69. Caniboł).
Trener Jarosław SKROBACZ.

foto: Sławomir Jakubowski