W 27 kolejce Fortuna 1 Liga pokonujemy Chrobrego Głogów 3-1.

W porównaniu do przegranego spotkania w Radomiu trener Piotr Plewnia dokonał dwóch zmian podstawowej jedenastce. W miejsce pauzującego za żółte kartki Konrada Nowaka na prawej stronie pomocy od pierwszych minut zagrał Tomas Mikinić, a miejsce Arkadiusza Piecha zajął młodzieżowiec Maciej Wróbel.

Początek spotkania to gra głównie w środku pola. Obie drużyny miały problem z przeforsowaniem formacji obronnej rywali. W 39. minucie spotkania z rzutu wolnego piłkę dorzucił Krzysztof Janus, głową w środek pola karnego zgrał Tomas Mikinic, gdzie pewnie wykończył to Mateusz Wypych.

Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat. Przyniosło to efekt w 60. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu karnego idealnie w tempo wyskoczył Mavridis Bougaidis i pokonała naszego bramkarza. Po stracie bramki Odra długo nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji. W 85. minucie opolanie ponownie wyszli na prowadzenie. Piłkę na lewej stronie boiska podprowadził Konrad Matuszewski dograł do Michała Surzyna,  ten dośrodkował w pole karne, gdzie głową do bramki skierował futbolówkę Arkadiusz Piech. W 89. rzut karny, podyktowany po zagraniu piłki ręką przez zawodnika gości, na bramkę zamienił Piech.

W niedziele 2 maja nasz zespół zagra kolejne ligowe spotkanie. O godzinie 12:40 niebiesko-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie.  Transmisja na platformie IPLA.

Protokół meczowy

27. kolejka Fortuna 1 Ligi, środa 28.04.2021 r., godz. 17:00

Odra Opole – Chrobry Głogów 3-1 (1-0)

Wypych 39′, Piech 85′ Piech 89′ rzut karny – Bougaidis 60′

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Odra Opole: Kuchta – Szrek (Gancarczyk 80′), Wypych, Zemło, Matuszewski – Wróbel, Drewniak (Piech 65,’) Mikinc (Tabiś 75′), Niziołek, Janus (kpt) (Surzyn 75′)- Czapliński (Żak 80′).

Rezerwowi: Rosa, Winiarczyk, Kort, Sluga.

Trener Piotr Plewnia.

Chrobry Głogów: Bieszczad – Niski, Michalec (kpt), Bougaidis, Oleksy, Banaszewski, Mandrysz (Kowalczyk 87′), Ziemann (Dziąbek 87′) Michalczyk, Machaj (Piła 80′), Lebedyński.

Rezerwowi: Leszczyński, Szafer, , Praznovsky, Stolc.

Trener Ivan Djurdjevic

Żółte kartki: Drewniak, – Banaszewski, Michalczyk, Mandrysz.