W 1/32 Finału Totolotek Pucharu Polski pokonujemy drużynę Arki Gdynia 1:0!

Pierwsze minuty spotkania to gra głównie w środkowej strefie boiska. W 10 minucie zaskoczyć bramkarza gości próbował Mikinic ale piłka po jego strzale przeleciała obok bramki. W 23. minucie na uderzenie z woleja zza pola karnego zdecydował się Nando Garcii Puchadesa jednak strzał przeszedł wysoko nad bramką Krysiaka. Po kolejnych 1o minutach na strzał zdecydował się Olczyk ale na posterunku był Artur Krysiak.

W 36. minucie po ładnej kombinacyjnej akcji groźny strzał zza “szesnastki” oddał Martin Adamec. Uderzenie pomocnika Odry z  trudem na rzut rożny odbił Kacper Krzepisz.  W doliczonym czasie gry pierwszej połowy spotkania piękny strzał z 20 metrów oddał Trojak. Niestety piłka przeleciała minimalnie obok bramki.

Po przerwie w 48. minucie Siemaszko strzałem głową próbował otworzyć wynik spotkania lecz po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Interweniując kontuzji nabawił się w tej akcji Artur Krysiak i jego miejsce w bramce zajął Kacper Rosa. W 55 minucie przewrotką z 11 metrów strzelał aktywny Siemaszko jednak piłka minęła bramkę Odry.

W 68 minucie piłkę po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Miłosz Trojak jednak ta trafiła w poprzeczkę bramki Krzepisza. Końcówka spotkania to sytuacje bramkowe dla obu drużyn. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkę po dośrodkowaniu Adamca z rzutu rożnego do bramki skierował Miłosz Trojak. Po zdobytej bramce sędzia Daniel Stefański zakończył spotkanie.

Protokół meczowy:

1/32 Finału Totolotek Pucharu Polski
Czwartek 26.09.2019 r., godz. 18:00, Stadion Miejski w Opolu, Oleska 51.

Odra Opole – Arka Gdynia  1:0 (0:0)

Miłosz Trojak 98′

Sędziował Danel Stefański (Bydgoszcz).

Odra Opole: Krysiak (Rosa 52′)– Mikinic, Żemło, Kamiński (Wypych 82′), Wdowik, Janus (Kpt), Adamec, Bonecki, Trojak, Błanik (Janasik 86′) – Sobol.

Rezerwowi: Winiarczyk, Sparwasser, Wróbel, Wróblewski, Timmermans, Skrzypczak.
Trener Piotr PLEWNIA.

Arka Gdynia: Krzepisz – Maghoma, Fernandez (Łoś 79′), Olczyk, Maric, Siemaszko (Marcus 73′), Danch, Budziński, Wawszczyk, Puchades, Serrarens (Wilczyński (46′).

Rezerwowi:
Trener Jacek ZIELIŃSKI.

Żółte kartki: Adamec – Fernandez, Puchades

Fot. Mirosław Szozda