W 6 kolejce Fortuna I Liga pokonujemy Apklan Resovie Rzeszów 1-0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu w 11. minucie gry zdobył Arkadiusz Piech.

Podopieczni trenera Dietmara Brehmera od pierwszych minut ruszyli do ataku. Kilkukrotnie groźnie skontrowali, jednak Resovia nie odpuszczała i próbowała stworzyć zamieszanie pod bramką Kacpra Rosy. Opolanie wyszli na prowadzenie już w 11. minucie, kiedy to po świetnym przerzucie do Mikinica, ten odegrał piłkę do Piecha. Nasz napastnik nie zwykł marnować okazji z piątego metra, zamieniając tę akcję na bramkę. Odra nie przestawała atakować, a świetna gra pressingiem zmuszała rywali do błędów. Po jednym z nich Dawid Kort mógł uderzać na pustą bramkę, jednak niedokładnie przyjął piłkę. W 31. minucie, kiedy to piłkarze z Opola mogli ponownie wyjść z niebezpieczna akcją, zanotowali stratę pod własnym polem karnym, jednak napastnik gości minimalnie chybił. Odra była bliska podwyższenia wyniku w 41. minucie po główce Miłosza Trojaka, jednak sędzia odgwizdał faul. Do szatni Odra schodziła przy prowadzeniu 1-0.

Drugą połowę opolanie rozpoczęli tak samo, jak pierwszą – ofensywnie. W 52. minucie podopieczni trenera Brehmera mogli podwyższyć swoje prowadzenie, jednak Sebastian Bonecki nie zagrał w tempo do Krzysztofa Janusa, wybierając drugie skrzydło. Tomas Mikinic nie był w stanie pokonać bramkarza gości. W kolejnych minutach pod bramką Odry działo się wiele, a w 71. minucie kapitalną obroną popisał się Kacper Rosa, który jest zdecydowanie jednym z bohaterów opolskiego zespołu w ostatnich pięciu meczach. Pomimo kilku groźnych sytuacji gości, opolanie po raz kolejny dowieźli prowadzenie do końca, notując tym samym piąty komplet punktów z rzędu.

Kolejny mecz przy Oleskiej już w najbliższą niedzielę 04.10.2020 r., kiedy to do Opola zawita Arka Gdynia. Początek tego spotkania o godzinie 15:00.