W 5. pojedynkach przeciwko Resovii piłkarze Odry odnieśli jedno zwycięstwo, jedną porażkę i 3-krotnie padał remis. Bilans jest więc szaleńczo wyrównany.

Porównując oba zespoły przed spotkaniem ligowym warto zwrócić uwagę na zaledwie 4 punkty zdobyte przez jeden z najstarszych klubów w Polsce w czterech rozegranych po przerwie zimowej ligowych kolejkach. (Odra wywalczyła tych punktów 7). Resoviacy z meczu „o 6 punktów” w Niepołomicach (przeciw Sandecji Nowy Sącz) przywieźli zaledwie jeden punkt. Łącznie w meczach przeciwko Górnikowi Łęczna (na Stadionie Miejskim w Rzeszowie) oraz Wiśle Kraków, Sandecji Nowy Sącz i Arce Gdynia (na wyjazdach) strzelili 2 gole tracąc jednocześnie 7. Do batalii z Odrą przystępują po nadmorskim laniu ze strony Arki (0:4).

Kameralny stadion Resovii znajduje się w Rzeszowie przy ulicy Wyspiańskiego, jednak z powodu braku oświetlenia na obiekcie nie spełnia on norm ustalonych przez PZPN dla aren dopuszczonych do rozgrywania spotkań na szczeblu I ligi. Piłkarze Sovii swoje mecze ligowe rozgrywają na Stadionie Miejskim, który dzielą z derbowym, a zarazem ligowym rywalem – Stalą.

Cywilno-Wojskowy Klub Sportowy RESOVIA powstał w 1910 roku. Przez pewien czas lansowany był pogląd jakoby prawidłowa data założenia klubu to rok 1905 co czyniłoby Sovię najstarszym wciąż istniejącym klubem piłki nożnej w Polsce. Ten tytuł jednak należy do pasiastych biało-czerwonych, ale z Krakowa.

Obecnie ekipa Resovii w tabeli Fortuna I Ligi znajduje się o jedną pozycję niżej od Odry (14. i 15.) Biało-czerwoni mają dwa punkty przewagi nad Chojniczanką Chojnice oraz trzy nad Sandecją Nowy Sącz i Skrą Częstochowa.

W kadrze klubu z Rzeszowa oprócz polaków są piłkarze 5 różnych narodowości (dwaj Słowacy,  Brazylijczyk, Holender, Portugalczyk oraz zawodnik posiadający obywatelstwa belgijskie i francuskie jednocześnie). Średnia frekwencja na meczach domowych to 1687 widzów. Resovia w tej kampanii ligowej straciła już 37 bramek – dokładnie tyle samo co Odra, z czego aż 7 na wiosnę przy zaledwie dwóch stratach opolan. Kibice Sovii co ciekawe nie posiadają żadnych zgód.

Podopieczni trenera Noconia wiosną grają na miarę oczekiwań całej Opolszczyzny. 7 punktów w 4 meczach, bilans bramkowy 4-2, mądra, zdyscyplinowana gra. Koncentracja do ostatnich minut. Waleczni i skuteczni (poza strzałami z wapna)… Taką Odrę chcemy oglądać, taka Odra do Rzeszowa jedzie z nastawieniem walki o zwycięstwo.

Resovia Rzeszów – Odra Opole
23. kolejka Fortuna 1 Liga, 12.03.2023 godz.: 18:00

Transmisja na platformie Polsat Box Go.

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 3,05. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.