Sobotnim wyjazdowym meczem z Miedzią Legnica, spadkowiczem z Ekstraklasy, nasza drużyna rozpoczyna trzeci z rzędu sezon występów na boiskach Fortuna 1 Ligi. Pierwszy gwizdek o 18:00.

Transfery dokonane, sparingi rozegrane, okres przygotowawczy zaliczony – po dwóch miesiącach pora wznawiać walkę o punkty! Nasza drużyna rozpoczyna z wysokiego „C” – bo od wyjazdowego starcia ze spadkowiczem z Ekstraklasy i zarazem jednym z dyżurnych faworytów jej zaplecza, uważanego obecnie przez bukmacherów za kandydata nr 1 do awansu i powrotu w miejsce, które Miedź przegrała rzutem na taśmę, w zasadzie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu elity.

W sobotę na murawę stadionu w Legnicy wejdzie odmieniona Odra. W letniej przerwie na Oleską trafiło aż dziesięciu nowych zawodników, a ośmiu pożegnało się z naszym klubem. W sparingach zanotowaliśmy bilans 2 zwycięstw, 2 remisów i 3 porażek. Próba generalna przed ligą wypadła pozytywnie – pokonaliśmy 3:1 drugoligowego Górnika Polkowice.

Polkowiczanie byli też jednym z letnich rywali Miedzi, która rozegrała mniejszą liczbę meczów kontrolnych niż Odra. Pokonała ich 4:1. Taki sam wynik padł 26 czerwca w sparingu… Odry z Miedzią. Niebiesko-Czerwoni wygrali przy Oleskiej po golach (dwóch) Huberta Sobola, Szymona Skrzypczaka i Mariusza Rybickiego, którego, jak wiemy, już z nami nie ma. Reprezentuje obecnie barwy Warty Poznań. Dla gości trafił Hiszpan Maquitos z rzutu karnego. W Legnicy, jak to po spadku bywa, doszło do kadrowej rewolucji. Drużynę zasiliło 13 nowych zawodników, a 16 się z nią rozstało. Posadę zachował trener Dominik Nowak.

Poprzednio Odra rywalizowała z Miedzią w sezonie 2017/18. Dwukrotnie górą byli rywale. Przy Oleskiej 51 skończyło się 2:4, zaś w rewanżu w Legnicy (inaugurującym wiosnę, był to wówczas mecz na szczycie) – 3:1. Ze składu naszego zespołu ostali się tylko Szymon Skrzypczak, Tomas Mikinicz, Łukasz Winiarczyk i Sebastian Bonecki. Ale nie patrzmy w przeszłość. Wracamy. Czas na nowe rozdanie!

Miedź Legnica – Odra Opole
1. kolejka Fortuna 1 Ligi
sobota, 27 lipca, godz. 18:00, Stadion Miejski w Legnicy

Sędziuje: Piotr Urban (Warszawa)

foto: Mirosław Szozda