Gdyby przed tygodniem ktoś zaproponował naszym juniorom taki rezultat w jaskini rywala, może by się zastanawiali.

W kontekście przebiegu spotkania sprawy wyglądają inaczej, ponieważ MKS wymknął się Odrze z przysłowiowego widelca, na którym tkwił do 81 minuty!

Bramki dla “Niebiesko-Czerwonych” strzelali kolejno: Jakub Lakwa z podania Patryka Gracza oraz Grzegorz Grabas po dograniu Lakwy.

* * *

Wicelider przez cały mecz nie stworzył na swoim boisku żadnej sytuacji z akcji, a w naszym zespole ponownie zawiódł praktycznie tylko jeden element – stałe fragmenty gry.

Feralna okazała się zwłaszcza wspomniana 81 minuta, nasi chłopcy byli zbyt mało aktywni w strefie, piłka “spadła” na 5 metr i zawodnik gospodarzy umieścił ją w siatce.

Wprowadziło to lekki przestój w drużynie, podczas gdy MKS Kluczbork poczuł wiatr w żagle i w 88 minucie, po niefrasobliwości obrońców i indywidualnym błędzie bramkarza, sędzia podyktował rzut karny przeciwko Odrze, który wykorzystał Jakub Skoczylas.

Prowadząc 2:1 Odra strzeliła trzecią bramkę, niestety nieuznaną, choć o spalonym nie mogło być mowy.

Trener Grzegorz Zmuda daleki był jednak od szukania winnych poza swoim zespołem, wytykał popełnione błędy, ale także bardzo chwalił zawodników.

– Gdyby zaliczono nam prawidłowo strzeloną bramkę na 3:1 to powinniśmy już mieć do końca mecz ułożony, stało się jednak inaczej. Zagraliśmy spotkanie w którym zrealizowaliśmy w 100% założenia taktyczne, chłopcy stwarzali sytuacje, strzelali, trafiali. Mamy zdefiniowany problem, są to stałe fragmenty gry w obronie, będziemy je dalej analizować i nad nimi pracować.

– Po końcowym gwizdku wszyscy byliśmy mega źli, ale im dalej od meczu, tym bardziej uważam, że chłopcy zagrali najlepsze zawody w tej rundzie i chwała im za to! Najgroźniejsi przeciwnicy będą grali jeszcze między sobą, my koncentrujemy się na trzech pozostałych kolejkach. – podsumował trener.

MKS Kluczbork – Odra Opole 2:2 (0:1), 22 października 2016

Bramki: Gurok 81′, Skoczylas 88′ (k) – Lakwa 11′, Grabas 48′

Żółte kartki: Pietruszka (4 żółta kartka, za tydzień pauzuje), Gracz, Sypek.

Odra: Ziarko – Jagieła, Bergandy, Krzyżowski, Olszacki (88′ Rejowski), Pietruszka (kpt.), Grądowski, Sypek (70′ Maraszek), Gracz (60′ Kotula), Grabas, Lakwa (65. Salatycki). Rezerwowi: Rejowski, Klisz, Maraszek, Kotula, Salatycki, Olejnik, Soforek. Trenerzy Grzegorz Zmuda, Tomasz Copik.

MKS: Grycan – Mikołajewski, Klinger, Skoczylas, Cendal, Węglarz (Gadecki), Konieczny (Oczowiński), Witos, Nykiel, Slimak (Gurok), Knopik. Trener Dariusz Surmiński.

Po 10 kolejkach w tabeli nadal prowadzi Odra (26 punktów), drugi jest MKS Kluczbork (25), trzecia Pomologia Prószków (25), czwarty Chemik Kędzierzyn-Koźle (24), a piąta Stal Brzeg (21). Za tydzień Odra podejmie na swoim terenie TOR Dobrzeń Wielki.

10. kolejka Opolskiej Ligi Juniorów (22-23 pażdziernika 2016)

TOR DOBRZEŃ WIELKI 9:2 KS MAŁAPANEW OZIMEK

SWORNICA CZARNOWĄSY 1:2 CHEMIK KĘDZIERZYN-KOŹLE