Choć do przerwy nasza drużyna przegrywała z ŁKS-em 0:3, to w drugiej połowie odrobiła straty, kończąc sezon Fortuna 1 Ligi na 12. miejscu.

Spodziewaliśmy się emocjonującego zakończenia sezonu przy Oleskiej – i takowe też było. Nasz zespół pokazał duży charakter. Bo choć ten mecz kompletnie nam się nie układał – do przerwy było 0:3! – to dał radę uratować punkt i namieszać jeszcze w tabeli Fortuna 1 Ligi. Oczywiście, głównym laurem jest awans, ale pierwsze miejsce i triumf w rozgrywkach to rzecz zawsze prestiżowa. Jako że w Częstochowie drużyna Rakowa uległa Wigrom Suwałki, ŁKS mógł w Opolu wywalczyć trzy oczka na wagę detronizacji klubu spod Jasnej Góry. Odra do tego nie dopuściła. W odstępie 23 minut – między 51. a 74. – strzeliła trzy gole. Czyli o jednego więcej niż… łodzianie stracili wcześniej przez całą wiosnę! To zasługuje na szacunek. Z dumą możemy też odnotować, że w końcówce, gdy rezultat był już ustalony, debiut w Fortuna 1 Lidze zanotował 16-letni wychowanek Odry, Maciej Wróbel. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Protokół meczowy
34. kolejka Fortuna 1 Ligi
sobota, 18 maja, godz. 17:30, stadion przy ul. Oleskiej 51

Odra Opole – ŁKS Łódź 3:3 (0:3)
0:1 – Bryła, 8 min
0:2 – Kujawa, 37 min
0:3 – Rozwandowicz, 45+1 min (karny)
1:3 – Błanik, 51 min
2:3 – Czyżycki, 60 min
3:3 – Rozwandowicz, 74 min (samobójcza)

Sędziował Daniel Kruczyński (Żywiec). Widzów 1688.

Odra Opole: Krysiak – Mikinicz, Szota, Żemło, Brusiło – Bonecki (83. Trojak), Moder (46. Błanik) – Janus, Niziołek, Czyżycki (89. Wróbel) – Skrzypczak.
Rezerwowi: Szromnik, Rybicki, Martin Gomez, Trojak.
Trener Mariusz RUMAK.

ŁKS Łódź: Budzyński – Grzesik, Juraszek, Rozwandowicz, Rozmus – Łuczak, Bielak – Bryła (69. Piątek), Wolski, Pyrdoł (75. Ratajczyk) – Kujawa (89. Sekulski).
Rezerwowi: Kołba, Sobociński, Klimczak, Ramirez.
Trener Kazimierz MOSKAL.

Żółte kartki: Janus, Bonecki, Skrzypczak – Bryła, Rozmus.

foto: Mirosław Szozda