To będzie bitwa o najwyższą stawkę, piłkarze będą gryźć trawę, kibice zdzierać gardła! Wygrany weźmie wszystko!

Na placu boju spotkają się najlepsze armie II ligi, Odra – z jedną przegraną bitwą, Raków – wciąż niepokonany!

Kibice obu drużyn oczekują od zawodników maksymalnego zaangażowania, piłkarze liczą na doping, który doda im skrzydeł i poniesie do zwycięstwa…

Na boisku oraz trybunach będzie trwała piłkarska wojna o ligowy prymat!

* * *

Dla częstochowian ten sezon to trzecia poważna próba sforsowania bram 1 ligi pod rząd. Dwa lata temu Raków przegrał w barażach z Pogonią Siedlce, natomiast w sezonie 2015/2016 uplasował się tuż za miejscem dającym prawo konfrontacji z pierwszoligowcem.

Podobnie jak w wypadku opolskiego szturmu na II ligę, który nie powiódł się z marszu, ale wymagał cierpliwości i konsekwencji, podobnie w Częstochowie nikt nie odpuścił wyzwania, a włodarze Rakowa obiecali nawet kibicom zwrot pieniędzy za karnety, gdy w tym roku awans ponownie się nie powiedzie.

Niemal każdy mecz obecnej rundy przybliża jednak Raków do celu, a w drodze do awansu z pierwszego miejsca jak dotychczas przeszkadzają częstochowianom jedynie dwaj rywale. Pierwszym jest Radomiak Radom, który tylko czeka, aby doskoczyć do prowadzącej dwójki, a drugim oczywiście Odra – skromny beniaminek z Opola – który głównego faworyta z powodzeniem regularnie zastępuje na pozycji lidera.

Zwycięzca pojedynku na szczycie ogromnie zyska na prestiżu i poczuciu własnej wartości, a w zasięgu ręki będzie miał tytuł Mistrza Jesieni oraz znacznie przybliży się do 1 ligi, ponieważ w minionych latach bezpośrednią przepustkę na zaplecze Ekstraklasy dawało od 57 – do 59 punktów.

Aktualnie Odra ma ich 32 (mecze 9-5-1, bramki 26-10), a Raków 30 (8-6-0, jeden mecz zaległy, bramki 29-12). Na własnym terenie Odra najczęściej wygrywa (5 razy), a Raków na wyjazdach głównie remisuje (5 razy)! Wnioski są takie, że mecz nie ma wyraźnego faworyta, ale tylko zwycięzca zyska chwilę oddechu w ligowej karuzeli.

Przy zbliżonym potencjale przeciwników liczyć się będzie każdy szczegół, począwszy od aktualnej formy, poprzez dyspozycję dnia, a na taktyce kończąc – ta ostatnia to zresztą najpilniej strzeżona tajemnica obu sztabów trenerskich!

Odra w boju wsparta będzie jak zwykle na niewzruszonym postumencie (3xW), czyli Weinzettelu, Wepie oraz Winiarczyku, którzy jako jedyni nie opuścili dotąd żadnej ligowej minuty (1350) – symbolizując to co reprezentuje cały zespół: młodość, wszechstronność, doświadczenie i zaangażowanie!

Historia spotkań „Niebiesko-Czerwonych” z „Czerwono-Niebieskimi” obfituje w ciekawe momenty, ale bilans wzajemnych potyczek jest wyjątkowo korzystny dla Odry! Zespoły potykały się dotąd 12 razy, aż 9 zwycięstw odniosła Odra, 2 razy był remis, a tylko raz komplet punktów zdobyli częstochowianie (bramki 18:7).

Ostatni pojedynek Odra Opole – Raków Częstochowa odbył się 4 października 2013, wysoko zwyciężyli w nim gospodarze (4:1), a gole dla Odry zdobywali kolejno: Tomasz Wawrzyniak (13’), Sebastian Deja (64’), Dawid Wolny (88’) oraz Dawid Tomanek (90’), dla Rakowa Dawid Retlewski (36’). Z obecnego teamu, oprócz Dawida Wolnego, w tamtym meczu przez kilka minut przebywał na boisku jeszcze tylko Bartosz Sobczyński, a ponadto Tomasz Copik, obecnie trener drużyny rezerw oraz juniorów starszych.

Najwięcej bramek w Odrze zdobył dotychczas obrońca Łukasz Winiarczyk (5), a w Rakowie napastnik Adam Czerkas (5) i pomocnik Rafał Figiel (5, wszystkie z rzutów karnych).

Jedynym piłkarzem wykluczonym z szeregów obecnych pierwszych składów jest niestety zawodnik Odry, Waldemar Gancarczyk, który pauzuje za 4. żółtą kartkę, otrzymaną podczas meczu z Kotwicą Kołobrzeg.

Mecz budzi ogromne zainteresowanie kibiców i mediów w Opolu oraz Częstochowie, zorganizowana grupa fanów Rakowa i ich przyjaciół może liczyć nawet 500 osób, dawno niespotykany wynik osiągnięty został także w przedsprzedaży, podczas pierwszych 3 dni właścicieli znalazło pół tysiąca wejściówek!

Dzisiaj sprzedaż przeniosła się z budynku klubowego do kas pod stadionem, przypominamy, że to ostatni dzień na zakup biletów po 15 złotych, ponieważ w dniu meczowym cena wzrośnie do 20 złotych, co jest podyktowane zwiększonymi kosztami zabezpieczenia meczu podwyższonego ryzyka. Szczegóły przedsprzedaży tutaj.

Zaszczyt sędziowania w pojedynku rundy przypadł w udziale panu Wojciechowi Myciowi z Lublina, dla którego będzie to drugie spotkanie w karierze na poziomie II ligi (poprzednio III liga). Na stadionie pojawią się także kwestujący wolontariusze Stowarzyszenia „Hospicjum Opolskie”, zachęcamy do hojnego wsparcie zbiórki pieniędzy na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” w Opolu.

* * *

Prosimy o przybycie na stadion z dużym wyprzedzeniem i uzbrojenie się w niebiesko-czerwone atrybuty kibica! Cel na jutro – zwycięstwo, cel na rundę – mistrzostwo jesieni, cel na sezon – awans do 1 ligi! Liczymy, że dzięki staraniu piłkarzy, kibiców oraz wszystkich, którzy nasz klub noszą w sercach – Odra będzie nie do zatrzymania!