Silnym składem pojechali na pierwsze spotkanie w A-klasie zawodnicy drużyny rezerw i bardzo wysoko wygrali.

Pojedynek został rozstrzygnięty w kilka minut, po których Groszmal wsparty liczną grupą piłkarzy pierwszego zespołu prowadził już trzema bramkami, a potem regularnie dokładał kolejne, kończąc połowę wynikiem 0:12.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, dzięki czemu kilka sytuacji wypracowali także gospodarze i gry mógł zakosztować również młody bramkarz Maciej Raniowski, dla którego był to boiskowy debiutu w Odrze.

Po hokejowym wyniku, dzięki najlepszemu stosunkowi bramek, Odra objęła prowadzenie w tabeli, ale 3 punkty na koncie ma pięć innych drużyn. Za tydzień do Groszowic przyjedzie drużyna Victorii Żyrowa (niedziela, 14:00).

Przed sezonem zespół trenera Tomasza Copika rozegrał kilka sparingów w których wystąpiło 14 zawodników, którzy na co dzień trenują w podstawowym składzie Groszmalu. Zwycięstwami zakończyły się pojedynki z LZS Rudatom Kępa, LZS Skorogoszcz i Odrą Kąty Opolskie, przegranymi mecze z Sokołem Bierdzany i LZS Wrzoski.

KS II Żywocice-Krapkowice – Odra II Groszmal Opole 0:15 (0:13)

Odra Opole: Raniowski – Kolanko, Przystalski, Tomasz Swendrowski, Mateusz Swendrowski, Krysian (45’ Sypek), Sobczyński (70’ Pason), Marzec (64’ Pietruszka), Brychlik (45’ Stasiowski), Niemczyk (64’ Bednarz), Staroń (70’ Sapok). Rezerwowi: Stasiowski, Sypek, Pietruszka, Bednarz, Sapok, Pason.

Bramki: 3′ Niemczyk (asysta Staroń), 6′ Staroń (asysta Niemczyk), 8′ Niemczyk (asysta Staroń), 13′ Marzec (bez asysty), 18′ Staroń (asysta Niemczyk), 20′ Niemczyk (asysta Kolanko), 26′ Staroń (asysta Niemczyk), 29′ Staroń (bez asysty), 32′ Niemczyk (asysta Staroń), 33′ Niemczyk (asysta Krysian), 40′ Marzec (asysta Niemczyk), 44′ Staroń (asysta Niemczyk), 65′ Niemczyk (asysta Marzec), 67′ Bednarz (bez asysty), 70′ Staroń (asysta Kolanko).