W 27 kolejce Fortuna I Liga  pokonujemy drożynę Chrobry Głogów 1-0 i opuszczamy strefę spadkową Fortuny I Ligi.

Już w czwartej minucie podopieczni trenera Dietmara Brehmera mogli otworzyć wynik tego spotkanie. Z bardzo bliskiej odległości do bramki nie trafił jednak Tomas Mikinic. Odra przeważała i w ósmej minucie mogła mieć szanse na zdobycie bramki z rzutu karnego, jednak mimo odpychania przez obrońcę, sędzia nie odgwizdał przewinienia na Mateuszu Czyżyckim. Chrobry od razu pobiegł z kontrą, zdobywając nawet bramkę – na szczęście Odry ze spalonego. Spotkanie nie należało do najpiękniejszych, głównie ze względu na bardzo brutalną grę gości. Arbiter jednak nie chciał uspokoić gry napominając piłkarzy kartkami. Odra przeważała, lecz nie potrafiła wykorzystać tego i zdobyć bramki. Do szatni opolscy piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron piłkarze Odry nie wyglądali już tak dobrze jak w pierwszej połowie. Już w 50. minucie napastnik gości mógł stanąć do sytuacji sam na sam z Mateuszem Kuchtą, jednak skutecznie interweniował Patryk Janasik. Kolejne minuty to walka w środku pola, ponownie pełna fauli. W 69. minucie spotkania bardzo dobry strzał oddał Krzysztof Janus. Bramkarz sparował piłkę przed siebie, a w polu karnym nie znalazł się żaden zawodnik Odry, który mógłby to wykorzystać. Sytuacja zmieniła się w 88. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa piłkę do bramki wpakował Piotr Żemło. Opolanom udało się dowieść to zwycięstwo do końca, co przyczyniło się do wyjścia ze strefy spadkowej.

Protokół meczowy

27. kolejka Fortuna 1 Ligi
Piątek 19.06.2020 r., godz. 20:10, Stadion Miejski w Opolu ul. Oleska 51.

Odra Opole – Chrobry Głogów 1-0 (0-0).

Piotr Żemło 88′

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom).

Odra Opole: Kuchta – Tabiś (Czernysz 60′), Kamiński (kpt), Żemło, Janasik – Trojak, Mikinic, Bonecki (Niziołek 46′) Czyżycki, Janus – Piech (Skrzypczak 77′).

Rezerwowi: Rosa, Kostrzycki, Winiarczyk, Timmermans, Kaczka, Sluga
Trener Dietmar BREHMER.

Chrobry Głogów: Szromnik – Stolc, Ratajczak (Piotrowski 89′), Juraszek, Praznovsky – Drewniak (kpt), Mandrysz (Turowski 85′), Ziemann (Banaszewski 71′), Juraszek – Lebedyński, Benedyczak.

Rezerwowi: Abramowicz, Diduszko, Kulchawy, Kubica, Kowalczyk.
Trener Maciej STACHOWIAK

Żółte kartki: Piech, Czyżycki, Żemło, Trojak – Ziemann, Juraszek, Mandrysz, Ratajczak, Drewniak.

Fot. Daria Strąk