Powstaje hymn Odry Opole. Za jego produkcję odpowiedzialnych jest dwóch znanych w kraju opolskich muzyków.

Producentem muzycznym nowego hymnu jest Robert Cichy, wszechstronny muzyk, dwukrotny laureat najważniejszej polskiej nagrody Fryderyk za swoje autorskie płyty “Smack” (2019) oraz “Dirty Sun” (2021), mający w swoim dorobku jako gitarzysta lub kompozytor udział na ponad 80 płytach polskich artystów, w tym współpracę z czołowymi artystami sceny polskiej m.in. z Anią Dąbrowską, Urszulą Dudziak, Johnem Porterem, Mrozem. U boku polskich czołowych artystów grał na największych festiwalach w Polsce i na świecie – w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Turcji, we Włoszech czy na Mauritiusie.

W utworze obok Roberta Cichego, usłyszymy również Jareckiego, znakomitego muzyka którego pierwsza solowa płyta „Styldohwil” ukazała się w 2008 r., a w 2017 kolejne wydawnictwo: „Za wysoko” i w 2021 “Totem”. Jarecki wydał też dwa albumy z DJ BRK: „Mucha nie siada” (2010), „Punkt widzenia” (2014). Jarecki ma na koncie liczne kolaboracje z takimi artystami jak jak Andrzej Piaseczny, Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Mrozu. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i DJ BRK. Występował na najważniejszych imprezach muzycznych, w tym Open’er Festival czy Męskie Granie.

Obaj artyści pochodzą z Opola i stale związani są z miastem. Połączenie tych dwóch muzycznych charakterów na potrzeby stworzenia hymnu Odry Opole to gwarancja bardzo udanego utworu, którego koncertowa premiera odbędzie się 11 lipca podczas przedsezonowej prezentacji zespołu, a zaraz potem, bo od północy 12 lipca utwór pojawi się w najlepszych serwisach streamingowych.

Pracując nad utworem Cichy i Jarecki postawili przede wszystkim na energię oraz ponadczasowy klimat, który dopingował będzie drużynę jak i piłkarzy przez wiele kolejnych lat.