Kolejny weekend zmagań naszych drużyn młodzieżowych naznaczony był dość silnymi podmuchami wiatru. W niektórych sytuacjach pogoda utrudniała poszczególne zagrania na boisku, jednak nie na tyle, by nasze zespoły nie zdołały zdobyć kilku cennych punktów w ligowych potyczkach.

U-14: Stal Brzeg 2:6 Odra Opole

Zespoły U-12 i U-13 wciąż czekają na rozpoczęcie swych ligowych zmagań, dlatego znowu startujemy od Opolskiej Ligi Trampkarzy. Podopieczni Pawła Jędrzejewskiego i Marka Duraja rywalizowali na wyjeździe ze Stalą Brzeg. Warto zwrócić uwagę, iż był to mecz lidera i wicelidera jesiennej edycji tych rozgrywek.

Tydzień temu omawiana kategoria wiekowa zaliczyła mały falstart, przegrywając różnicą trzech goli z Pogonią Prudnik. Na szczęście, już druga kolejka rundy wiosennej pozwoliła na rehabilitację. Duża w tym zasługa Wiktora Andruszko oraz Maxa Janowicza, którzy popisali się w starciu ze Stalą kolejno hattrickiem i dubletem. Jeszcze jedno trafienie dla Odry Opole dołożył Igor Mokrzycki.

Porażka na start i zwycięstwo w drugiej kolejce pozwoliły naszej drużynie objąć 5. miejsce.

Szczegóły TUTAJ

Stal Brzeg 2:6 Odra Opole
15.03.2019, Opolska Liga Trampkarzy

Bramki:
0:1 – Max Janowicz, 5 min
0:2 – Igor Mokrzycki, 6 min
0:3 – Wiktor Andruszko, 33 min
1:3 – Paweł Ziemba, 39 min
2:3 – Bartosz Kusicielek, 49 min
2:4 – Wiktor Andruszko, 53 min
2:5 – Max Janowicz, 68 min
2:6 – Wiktor Andruszko, 79 min

Stal Brzeg U-14: Patryk Krzyściak, Szymon Zalewski, Szymon Widziak, Paweł Ziemba, Krzysztof Duliniec, Bartosz Kusicielek, Jakub Janczak, Szymon Kutyła, Igor Makos, Szymon Nowacki, Kacper Sikorski
Rezerwowi: Robert Komborski, Dawid Wroński, Kamil Rychtowski

Odra Opole U-14: Kamil Kramarz, Michał Osipiak, Miłosz Peliński, Wiktor Andruszko, Max Janowicz, Kamil Jelito, Igor Mokrzycki, Paweł Mróz, Igor Pawłowski, Mateusz Pietras, Patryk Ziętek
Rezerwowi: Jakub Gil, Adam Fąferko, Mateusz Matysek, Kamil Staniszewski, Mateusz Wójcik

***

U-15: Odra Opole 0:2 Miedź Legnica

Drużyna U-15 nie miała tyle szczęścia pod bramką, co ich młodsi koledzy. W starciu z Miedzią Legnica zespół Odry Opole już w 8. minucie miał dogodną okazję do objęcia prowadzenia. Strzał Bartosza Rutkowskiego obronił jednak w sytuacji sam na sam bramkarz gości.

Skrzydłowy Dominik Mrozek popisał się bardzo ładną akcją w 35. minucie. Udany drybling w bocznej części boiska pozwolił mu znaleźć się w sytuacji strzeleckiej, a jego groźne uderzenie golkiper przyjezdnych sparował na rzut rożny. Kilka niezłych prób graczy gospodarzy nie wystarczyło do zmiany wyniku.

Odra nie potrafiła długo zdobyć gola, co udało się za to przyjezdnym. W 63. minucie gracz gości zdecydował się na uderzenie z dystansu, które skutecznie obronił nasz golkiper. Niestety, to rywale pierwsi doskoczyli do wybronionej piłki i Miedź wyszła na prowadzenie.

W 70. minucie byliśmy bardzo blisko wyrównania, jednak Piotr Wołyniec w drugiej swojej sytuacji w tym meczu nie zdołał trącić piłki, a ta przeleciała minimalnie obok słupka. Zespół z Legnicy odpowiedział drugą bramką – długie podanie z okolicy linii środkowej wykorzystał atakujący gości.

Zeszłotygodniowa porażka z Rozwojem Katowice i nieudana batalia z ekipą Miedzi plasuje drużynę U-15 na 6. miejscu.

Szczegóły TUTAJ

Odra Opole 0:2 Miedź Legnica
16.03.2019, Centralna Liga Juniorów U-15

Bramki:
0:1 – Marceli Kwartnik, 63 min
0:2 – Filip Kaczmarek, 77 min

Odra Opole U-15: Szymon Wojakowski, Jakub Sługocki, Dominik Bober (70. Szymon Sikorski), Michał Drescher, Kacper Michalak, Dominik Mrozek (64. Piotr Danielak), Maksymilian Paszkowski, Jakub Pawlak, Bartosz Rutkowski, Filip Stolarewski, Piotr Wołyniec
Rezerwowi: Jakub Kopacz, Paweł Lake, Karol Nowak, Rafał Palmer, Łukasz Wieszołek

Miedź Legnica U-15: Dawid Paraszczak (70. Mateusz Korczyński), Michał Rozmus (59. Filip Kaczmarek), Jakub Rędzio, Hubert Kwolek, Marceli Kwartnik, Korneliusz Karolczak, Mikołaj Grabowski, Norbert Cichy (80. Miłosz Seta), Maksymilian Kokociński, Filip Łasocha, Kacper Chmielewski (41. Karol Garwol)
Rezerwowi: Gracjan Zakrzewski

***

U-17: Gwarek Zabrze 1:0 Odra Opole

Stracony punkt w doliczonym czasie gry. W spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów U-17 bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Niestety, w ostatnich chwilach tego meczu zawodnik Gwarka Zabrze – Adam Gawlik zanotował zwycięskie trafienie dla gospodarzy.

W pierwszej kolejce Niebiesko-Czerwoni przegrali ze Śląskiem Wrocław. Liczymy na to, że w następnym meczu nasza ekipa będzie miała więcej szczęścia. Obecnie dwie porażki pozwalają na zajmowanie 7. lokaty.

Szczegóły TUTAJ

Gwarek Zabrze 1:0 Odra Opole
16.03.2019, Centralna Liga Juniorów U-17

Bramki:
1:0 Adam Gawlik, 90+ min

Gwarek Zabrze U-17: Piotr Pietryga, Jakub Antkiewicz (63. Mikołaj Majer), Remigiusz Dylewski (67. Tomasz Ptak), Adrian Gawlik, Kamil Komandera, Mateusz Lachowicz, Tymoteusz Małek, Ksawery Mazurkiewicz, Wiktor Owcarz (72. Maciej Styczyński), Dawid Partyka, Damian Płonka
Rezerwowi: Paweł Dubiel, Michał Hałucha, Dawid Jabłoński, Hubert Krzyżanowski

Odra Opole U-17: Błażej Sapielak, Szymon Witek, Mikołaj Styrczula, Maksymilian Gandziarowski, Michał Jadeszko, Kacper Kaczka, Mateusz Muzyka (60. Daniel Matysek), Michał Surzyn (78. Łukasz Rychlik), Nataniel Szota, Natanael Wnuk, Maciej Wróbel
Rezerwowi: Jan Dąbrowski, Michał Głuszkiewicz, Kamil Jaroszko, Michał Urbańczyk

***

U-19: Odra Opole 1:0 Stilon Gorzów

Najstarsza grupa wiekowa podejmowała w ramach 1. kolejki Ligi Makroregionalnej U-19 drużynę z Gorzowa. Choć może nie do końca wskazuje na to wynik, Odra Opole w tym meczu zdecydowanie przeważała.

W 11. minucie na strzał z dystansu zdecydował się niezwykle aktywny Bruno Gos. Mocno uderzona piłka wylądowała ostatecznie na słupku bramki strzeżonej przez bramkarza przyjezdnych. Nieco ponad dwadzieścia minut później zdołał już dać Odrze prowadzenie, wykorzystując sytuację sam na sam.

Mimo kolejnych stwarzanych okazji, Niebiesko-Czerwoni nie potrafili zamknąć tego meczu. Nieomal zemściło się to na nich w 78. minucie. Niskie zagranie w wykonaniu skrzydłowego gości zostało wybite, ale piłka trafiła pod nogi innego z atakujących Stilonu. Ten oddał z dość bliskiej odległości silny strzał, jednak nasz bramkarz popisał się świetną interwencją.

Ostatecznie gracze Odry Opole nie zdołali podwyższyć rezultatu i skromnym zwycięstwem zakończyli ten mecz. Dwie inne drużyny również zdobyły w tej kolejce po trzy punkty, jednak udało im się strzelić więcej bramek.

Szczegóły TUTAJ

Odra Opole 1:0 Stilon Gorzów
17.03.2019, Liga Makroregionalna U-19

Bramki:
1:0 – Bruno Gos, 32 min

Odra Opole U-19: Szymon Machnik (90. Jakub Kowalski), Bruno Gos (81. Maciej Wójciak), Paweł Wodniok, Sebastian Bryłka, Maciej Chromiński, Wiktor Gebauer, Adam Jurewicz, Krzysztof Konowalczyk, Michał Ogórek, Kacper Pudlik, Denis Smolarek (78. Marcel Sluga)
Rezerwowi: Wojciech Aniszewski, Michał Dziwański, Szymon Wrzeciono

Stilon Gorzów U-19: Michał Hoffmann, Kacper Czyżewski (40. Dawid Iwanicki), Szymon Biernat, Mikołaj Gwoździewski, Wojciech Kurlapski, Kamil Ograbek, Edwin Rabiega (71. Maciej Kościółek), Michał Rawiak, Paweł Świerczyński, Dominik Tomaszewski (37. Jakub Hołowienko), Gracjan Wiśniewski
Rezerwowi: Jakub Kaniewski, Dawid Garczarek, Jakub Maksimowicz, Maciej Sawicki