Na zakończenie akcji trenerzy Odry Opole, odwiedzili trzy opolskie przedszkola.

W tym tygodniu dobiegła końca akcja odwiedzin opolskich placówek przedszkolnych, którą klub rozpoczął w marcu. Podczas kilku miesięcy trenerzy oraz zawodnicy Odry Opole przeprowadzili 22 spotkania w 20 przedszkolach.

Ostatnie spotkania przeprowadzili trenerzy Wojciech Działo oraz Maciej Radyjowski, którzy przekonywali dzieci, że ruch to fantastyczna forma spędzania wolnego czasu.

Cała akcja miała na celu promowanie aktywności fizycznej u dzieci oraz propagowanie zdrowego trybu życia. Podczas spotkań dzieci mogły usłyszeń m. in. o tym jak wygląda życie sportowca.

Najciekawszą i najbardziej wyczekiwaną chwilą były gry i zabawy przeprowadzone z użyciem sprzętu treningowego.

W każdym przedszkolu goście zostawiali prezenty – szaliki, proporczyki oraz plany lekcji ze zdjęciem zawodników Odry Opole.

Co najważniejsze, inicjatywa okazała się wielkim sukcesem. Panie nauczycielki niejednokrotnie podkreślały, jak ważne dla dzieci są tego typu spotkania. Silny autorytet sportowca powoduje, że dzieci słuchają ze zdwojoną uwagą, inaczej niż na typowych zajęciach przedszkolnych, które mają na co dzień.

Z kolei trenerzy i piłkarze wiele razy byli zaskoczeni otwartością i śmiałością dzieci, które potrafiły zadawać bardzo wymyślne pytania. Najistotniejszy jest fakt, że poprzez śmiech i zabawę, dzieci przekonywały się że aktywność fizyczna jest super, a uprawianie sportu to istotny element w życiu każdego człowieka.

Przedszkola odwiedzone w tym tygodniu:

– Przedszkole Publiczne nr 18 przy ul. Lelewela 7,

– Przedszkole Publiczne nr 24 przy ul. Zwycięstwa 47,

– Przedszkole Publiczne nr 46 przy ul. Niemodlińskiej 60A.

[foto-wlasne]