Zawodnikiem Odry został Szymon Drewniak. 27-letni środkowy pomocnik w rundzie jesiennej reprezentował barwy Arki Gdynia.

Sternicy naszego klubu musieli się mocno napracować żeby dopiąć transfer gracza, który wypełni lukę w zespole po odejściu Sebastiana Boneckiego. Negocjacje były trudne, ale zakończone sukcesem.

Nowy nabytek Odry jest wychowankiem Lecha Poznań, w którym przechodził kolejne szczeble kariery od zespołu juniorów poprzez zespół Młodej Ekstraklasy aż do pierwszej drużyny, w której zadebiutował 25 marca 2012 roku. W styczniu 2014 r został wypożyczony do Górnika Zabrze, ale już w sierpniu wrócił do macierzystego klubu. W sezonie 2014/2015 świętował razem z Lechem Poznań zdobycie tytułu Mistrza Polski. Po raz kolejny zawodnik udał się na wypożyczenie latem 2015 roku, tym razem do Chrobrego Głogów. Pomocnik spędził na wypożyczeniu także sezon 2016/17. Był wtedy piłkarzem występującego w Ekstraklasie Górnika Łęczna. W lipcu 2017 roku, na zasadzie transferu definitywnego Szymon Drewniak został piłkarzem Cracovii. 27-letni zawodnik wrócił do Chrobrego jesienią 2018 roku. Po 2 sezonach w Głogowie, w sierpniu 2020 r. przeniósł się do Arki Gdynia, w której wystąpił w 17 meczach Fortuna 1 Ligi i 2 meczach Fortuny Pucharu Polski.

Szymon Drewniak podpisał z Odrą Opole 1,5 roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.