23-letni obrońca Łukasz Kędziora podpisał dwuipółletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Łukasz jest pierwszym transferem Odry w tym okienku transferowym i ma zwiększyć rywalizację w bloku obronnym. Występował będzie z numerem 4 na koszulce. Łukasz w tym sezonie występował na 3 pozycjach: środkowego obrońcy, lewego obrońcy, a także defensywnego pomocnika. Nasi trenerzy dzięki wszechstronności nowego gracza niebiesko-czerwonych będą mogli w większym stopniu modyfikować ustawienie taktyczne zespołu, zarówno przed meczem, jak i w jego trakcie.
To zawodnik o dobrych warunkach fizycznych – wysoki, silny, a przy tym szybki. Mocny w pojedynkach 1v1 w defensywie. Dobrze wyszkolony technicznie, ma bardzo dobry przerzut – charakteryzuje nowego gracza trener analityk naszego klubu Łukasz Cebula.
Zawodnik trafił do naszego klubu z rekomendacji firmy skautingowej playmaker.pro – dodaje trener analityk.

Łukasz Kędziora całą dotychczasowa karierę spędził w Krakowie. Pierwsze kroki stawiał w Prądniczance Kraków, a następnie przeniósł się do drużyny juniorów Wieczystej Kraków. Od sezonu 2014/2015 był piłkarzem Hutnika Kraków. W poprzedniej rundzie (w barwach Hutnika w eWinner II lidze) rozegrał 19 spotkań, z czego większość (13) w pełnym wymiarze czasowym, co w sumie dało 1572 minuty. Dwukrotnie wyprowadzał zespół Hutnika jako kapitan, zdobył 1 gola i zanotował 1 asystę.

Łukaszu, witamy serdecznie na Oleskiej 51!