Większość graczy, która o sezonie rozstała się z naszą drużyną, ma już nowych pracodawców.

Tego lata z Odrą rozstało się 12 zawodników. Dwóch z nich zakotwiczyło na poziomie ekstraklasy. Bramkarz Mateusz Kuchta – przez Górnika Zabrze, z którego był wypożyczony przez ostatni rok na Oleską – trafił do Zagłębia Lubin, gdzie rywalizować będzie o miejsce z Dominikiem Hładunem i Piotrem Leciejewskim. W elicie – tyle że słowackiej, a nie polskiej – grać też będzie Martin Baran. Środkowy obrońca podpisał kontrakt w FK Železiarne Podbrezová. Dla 30-latka oznacza to powrót do ojczyzny po długim czasie spędzonym w naszym kraju. Występował tu od wiosny 2012 roku.

Na razie nie słychać o tym, aby któryś z byłych Niebiesko-Czerwonych miał w najbliższym czasie stanąć przeciw Odrze do walki o pierwszoligowe punkty. Na zapleczu ekstraklasy póki co kontraktu nie podpisał żaden z nich. W drugiej lidze wylądował za to Mateusz Marzec. Nasz były skrzydłowy trafił do spadkowicza – Olimpii Grudziądz. Ambicję awansu na ten szczebel ma Kotwica Kołobrzeg, czyli drużyna, którą objął znany i lubiany Jan Furlepa. I… postawił na sprawdzone rozwiązania, ściągając nad Bałtyk Gabriela Nowaka oraz Mateusza Perońskiego (a także m.in. Sebastiana Deję).

„Testują” się nasi byli młodzieżowcy, Bartłomiej Maćczak i Filip Żagiel. Ten pierwszy trenował z Lechią Tomaszów Mazowiecki, ten drugi wystąpił w sparingu GKS-u Katowice. Jak dotąd, bez klubów pozostają też Marek Gancarczyk, David Ledecky, Vaclav Cverna, Tomasz Wepa i Robert Trznadel.