Punktualnie o 20:30 wyruszyli na podbój Europy zawodnicy szkółek piłkarskich Odry Opole (2003) i MKS MOSiR Opole (2001).

Radosław Rusin – wspólny trener obu grup był niezmiernie zadowolony z powodzenia całej akcji i tego, ze jego podopieczni w sile aż 40 zawodników będą mieli możliwość przeżycia wspaniałej sportowej przygody.

– Jedziemy z bardzo pozytywnym nastawieniem, jedziemy się skonfrontować z nieznaną rzeczywistością, z innymi systemami gry, trochą też zobaczyć w jakim miejscu się znajdujemy – podsumował tuż przed odjazdem trener Radek, poczas szybkiego posiłku “u Chińczyka”, gdyż w dniu wyjazdu na takie drobnostki jak jedzenie nie miał czasu.

Przypomnijmy, że Iber Cup 2016, na który wybierają się opolscy adepci piłkarstwa, to jeden z największych na świecie turniejów dla młodych zawodników. Zaproszenie do udziału otrzymały dwie drużyny z naszego miasta: OKS Odra Opole oraz MKS MOSiR Opole, a wielkie granie odbędzie się w dniach 27 czerwca – 3 lipca 2016 w miejscowości Estorìl w Portugalii.

Na długą podróż życzymy całej ekipie szerokiej drogi, a na pobyt super gry i pogody… jak w Polsce!

Fot. Waldemar Wróbel