Po 3 bramki w każdej z połówek meczu zaaplikował OKS gościom z Kórnicy i Nowego Dworu, sam nie tracąc ani jednej.

Wynik otworzył w 25 minucie Tomasz Zwardoń, który przejął piłkę odbitą przez bramkarza po wcześniejszym strzale i nie dał mu szans na drugą skuteczną interwencję, a strzelecki festiwal zakończył Daniel Bednarz, po prostopadłym podaniu Łukasza Twardawy.

Pomiędzy granicznymi zdobyczami do siatki trafiali zawodnicy kadry I drużyny, kolejno robili to: Sypek, Niemczyk, Kolanko i ponownie Niemczyk, a wynik mógłby być podwojony, gdyby nie fakt, że w całym meczu opolscy zawodnicy trafiali jeszcze 3 razy w słupek i 3 razy w poprzeczkę! Goście przymusowo skupili się na walce o uniknięcie pogromu, a ich sporadyczne ofensywne zapędy skutecznie “czyściła” nienaganna obrona Groszmalu.

W drużynie gospodarzy z bardzo dobrej strony pokazał się Waldemar Gancarczyk, jedna z pierwszoplanowych postaci pierwszego zespołu, dla którego był to pierwszy występ w Groszowicach i zarazem debiut w drużynie rezerw. Sytuację wymusiła oczywiście kara za czerwoną kartkę “zarobioną” w II lidze, ale dla kibiców z Brzegowej był to kolejny dowód, że na meczach Groszmalu zawsze dzieje się coś ciekawego!

Odra Groszmal prowadzi w klasie A, choć wciąż tyle samo punktów ma LZS Stary Ujazd. Za tydzień rezerwy wyjadą do Szymiszowa, na mecz z miejscową Tęczą, przedostatnią drużyną w tabeli.

Groszmal Odra Opole – LZS Kórnica-Nowy Dwór 6:0 (3:0)

Bramki: 25′ Zwardoń, 36′ Sypek, 38 ‘ Niemczyk, 50′ Kolanko, 63′ Niemczyk, 87′ Bednarz.

Odra Groszmal: Daniel Skorupa (46′ Maciej Raniowski) – Bartłomiej Kolanko (Daniel Bednarz), Mateusz Swendrowski, Tomasz Swendrowski, Jan Fiec (Łukasz Swendrowski), Bartosz Sobczyński, Michał Sypek (Mateusz Kondziela), Marcin Pietruszka (46′ Marcin Stasiowski), Tomasz Zwardoń (Maciej Fiec), Waldemar Gancarczyk (46’ Łukasz Twardawa), Marcin Niemczyk. Trener Tomasz Copik.