Przez ponad dwa tygodnie piłkarze opolskiej Odry korzystali z przerwy urlopowej po zakończeniu sezonu 2016/17. Już dziś wracając do treningów i oficjalnie rozpoczynają przygotowania do upragnionego startu w Nice I Lidze. „Niebiesko-czerwoni” przystąpią do treningów już pod okiem nowego szkoleniowca – Mirosława Smyły. Wśród nowych piłkarzy pojawi się pozyskany na początku czerwca z MKS Kluczbork – Rafał Niziołek.

– Cieszę się, że w końcu zaczynają się normalne treningi – mówi Tobiasz Weinzettel. W końcu znów poczujemy zapach szatni.

Satysfakcji z powrotu do treningów nie ukrywa również Bartosz Kowalczyk, jeden z konkurentów Tobiasza do gry w bramce:

– Wracamy w końcu na boisko – mówi uśmiechnięty Kowalczyk. Nastrój pozytywny, nowy trener, nowy sezon, zatem ciekawie się zapowiada. Wiem na co mnie stać i mam nadzieję, że teraz  w najbliższych meczach sparingowych, będę mógł udowodnić swoją wartość – podsumował jeden z naszych bramkarzy.

Pierwsze kontrolne spotkanie nasi piłkarze rozegrają już w najbliższą sobotę w Katowicach. Przeciwnikiem będzie zespół miejscowego GKS-u, prowadzony przez nowego trenera – Piotra Mandrysza.  Katowiczanie ubiegły sezon zakończyli na 7 pozycji w tabeli, walcząc niemal do samego końca o awans do ekstraklasy. Z pewnością będzie to mocne otwarcie sezonu dla naszego zespołu oraz przedsmak pierwszoligowych emocji:

– Do nowego sezonu musimy się bardzo dobrze przygotować – mówi kapitan Odry, Tomasz Wepa. Nie będzie taryfy ulgowej w pierwszej lidze, a jak udowodnił mecz barażowy Radomiaka z Bytovią Bytów, drużyny z pierwszej ligi grają bardziej wyrafinowaną piłkę. Chcemy pokazać się z dobrej strony w pierwszej lidze i nie zawieść naszych kibiców – zakończył Wepa.

Aktualnie na obiekcie „Gieksy” stacjonuje młodzieżowa reprezentacja piłkarska Czech do lat 21, która bierze udział w mistrzostwach Europy odbywających się w naszym kraju.  W tej sytuacji godzina rozpoczęcia sparingu będzie ustalona niebawem przez gospodarzy meczu.

Poniżej przedstawiamy plan wszystkich spotkań towarzyskich przed startem ligi.

24.06.2017 r. (sobota) – GKS Katowice (Katowice)
1.07.2017 r. (sobota) – Wisła Kraków (Myślenice) – w tym terminie początkowo miał odbyć się mecz z FC Karvina (Karvina)
5.07.2017 r. (środa) – SFC Opava (Opava)
8.07.2017 r. (sobota) – wyjazd na obóz sportowy do Grodziska Wlkp. – w drodze – Zagłębie Lubin (Lubin)
12.07.2017 r. (środa) – Chrobry Głogów (Grodzisk Wlkp.)
15.07.2017 r. (sobota) – Runda wstępna Pucharu Polski
19.07.2017 r. (środa) – MKS Kluczbork

Aktualizacja 22.06.2017

Rozmawiał: Sebastian Bergiel