Nasz 22. letni zawodnik, Stanislav Hreben, który jest z nami od ponad 8 miesięcy pochodzi z Ukrainy. Swoją przygodę z Odrą rozpoczął w 2 drużynie. Jesienią zadebiutował w Fortuna 1 liga. W piątkowym meczu w Sosnowcu, w swoim drugim meczu w niebiesko-czerwonych barwach wykonał kluczowe podanie przy wyrównującej bramce na 1:1. Jednak następnego dnia musiał zmierzyć się bezpośrednio ze skutkami wojny, która ma miejsce na Ukrainie.

W niedzielę nad ranem przywiózł do Opola swoje rodzeństwo tj. 7-latkę, 13-latka i 17-latkę, pozostawiając na Ukrainie swoich rodziców i starszego brata. Rodzeństwo bezpiecznie dotarło do Opola, gdzie w chwili obecnej opiekę nad nimi pełni „Staszek”. Jesteśmy przekonani, że rodzeństwo Staszka znalazło w Opolu bezpieczne schronienie. W takich momentach jesteśmy w stanie pokazać jak wielką moc ma słowo „Niebiesko – Czerwona Rodzina!”, dlatego nie zostawimy ich w potrzebie!

W chwili obecnej, najpilniejsze potrzeby zostały zapewnione ale najważniejsze zadanie postawione przed Nami to:
– zagwarantowanie rodzeństwu odpowiedniego lokum, w którym mogliby mieszkać przez ten trudny dla nich czas, dlatego bardzo prosimy naszą kibicowską rodzinę o pomoc w znalezieniu mieszkania dla 4 osób,
– zapewnienie nauki języka polskiego dla rodzeństwa Staszka,
– zapewnienie okazjonalnej opieki dla młodszego rodzeństwa, ponieważ 17-letnia Siostra deklaruje chęć podjęcia pracy, która ułatwiłaby utrzymanie się rodzeństwu w nowym miejscu, a Staszkowi dało by to możliwość regularnego trenowania,
– zabezpieczenie podstawowego sprzętu komputerowego dla dzieci.
Oczywiście inne formy wsparcia są bardzo mile widziane. Dla osób chętnych wesprzeć rodzeństwo Staszka przekazujemy informację, że w Klubie znajduje się puszka, w ramach zbiórki koleżeńskiej, z której środki w całości zostaną przekazane na potrzeby rodziny.
Dodatkowo przekazujemy nr konta Staszka na który można przesyłać wsparcie finansowe: 20 1020 3668 0000 5002 0586 9468

Nie zostańmy obojętni na nieszczęście, które spotkało rodzinę Staszka. Na boisku, Staszek wykazuje się przede wszystkim walecznością, determinacją i ogromnym sercem do gry. Teraz nadszedł czas, abyśmy pokazali nasze niebiesko-czerwone serce w kierunku naszego zawodnika, naszego sąsiada, naszego brata.

W razie pytań prosimy o kontakt z Klubem 575 750 475 lub marketing@odraopole.pl.

Historia chłopaka, który kocha grać w piłkę