Na przedostatni bój wybiegną dziś piłkarze Vinety Wolin i Odry Opole podczas barażowego meczu o awans do II ligi.

Dokonania obu drużyn podsumowaliśmy w ciągu ostatnich 2 dni (Odra, Vineta), więc fani ze świeżymi informacjami będą mogli śledzić rozwój akcji.

Wierzymy, że cała niebiesko-czerwona armia będzie tego dnia z naszymi piłkarzami – osobiście lub przed odbiornikami – a wspólna wiara pomoże zawodnikom trenera Furlepy osiągnąć zamierzony cel, który z całą pewnością leży w ich zasięgu!

Tuż przed wyjazdem do Wolina nasz szkoleniowiec stawiał sprawę jasno:

– Chcemy wszystko załatwić w pierwszym meczu, a czy nam się to uda, to zweryfikuje boisko. Nie myślimy w ogóle o spotkaniu rewanżowym, jedziemy jak na każdy inny mecz mistrzowski – wygrać!

– Kibicom dziękuję za to, że pomogliście nam wygrać tę ciężką grupę i proszę o jeszcze w tych dwóch meczach! Zrobimy wszystko, aby Odra była w II lidze – to nasz wspólny cel! Wierzę w jego realizację bardzo! – energicznie podsumował trener.

Nasi piłkarze wyjechali z Opola już wczoraj o 8 rano, miejsce krótkiego pobytu i noclegu pozostawiając w tajemnicy. Po siedmiu godzinach jazdy zespół bez kłopotu znalazł się u celu podróży, a po rozruchu na boisku w Międzywodziu (obiekt LKS Bałtyk Międzywodzie), piłkarze mogli już na spokojnie myśleć tylko o sobotnim meczu.

Z rozmów i zdjęć przesyłanych przez sztab szkoleniowy wiemy jednak, że w tzw. międzyczasie było bardzo ciekawie i wesoło, a dobre nastroje udzielały się wszystkim dookoła.

Dla kogo z przeciwników baraże będą ostatnimi minutami na trzecim froncie dowiemy się dopiero za 5 dni, ale wiele może wyjaśnić się już za kilkanaście godzin. Czy do II ligi powróci Odra – spadkowicz sprzed 2 lat, czy pierwszy raz w historii wespnie się na ten poziom Vineta – tegoroczny beniaminek, trudno dzisiaj wyrokować.

Odrę, mimo znacznej odległości od Opola (520 km), będzie wspierała grupa wiernych kibiców, a Vinetę co najmniej tysiąc miejscowych fanów, gdyż zainteresowanie tym meczem mocno przerosło wcześniejsze prognozy. Jedyną barierę może stanowić pojemność stadionu, posiadającego 400 krzesełek oraz bliżej niesprecyzowaną liczbę stanowisk stojących.

Z nadzieją, że dla wszystkich chętnych znajdzie się miejsce, a piłkarze stworzą widowisko godne co najmniej II ligi, zapraszamy do kibicowania naszej drużynie! „Głównym” spotkania będzie Piotr Idzik, arbiter z Poznania.

Niech w dwumeczu wygra lepszy! Do boju OKS!

Baraż, mecz 1, Vineta Wolin – Odra Opole, 11 czerwca 2016, godz. 15:00, Wolin, stadion ul Świerczewskiego 3

Fot. Maja Kozłowska / www.spotoweopole.pl