Dotarła do nas przykra informacja o śmierci Ireneusza Browarskiego, który w latach 80-tych i 90-tych prowadził zespół Odry Opole.

Ireneusz Browarski trenerem pierwszego zespołu był od sezonu 1984/1985, kiedy Odra grała w 3 lidze. Pod jego wodzą Odra uzyskała awans do 2. ligi, z której po jednym sezonie spadła do 3. ligi. Po raz kolejny stanowisko pierwszego trenera objął przed sezonem 1994/95, po sześciu kolejkach został zastąpiony przez trenera Wiesława Łucyszyna, z którym pracował w naszym klubie już w sezonie 1981/82.  W międzyczasie był trenerem naszych drużyn juniorskich.

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Prezentujemy zdjęcie zespołu Odry pod wodzą trenera Ireneusza Browarskiego. Na fotografii widoczni są m.in. Kazimierz Kucharski, Marian Kucharski, Tomasz Ciastko, Marek Tracz czy Józef Żymańczyk. W tle widoczna jest istniejąca do dziś stara trybuna (choć już bez ławek), gdzie swoje miejsca mieli najzagorzalsi fanatycy klubu.

http://www.historia-odry.opole.pl/aktualnoci-mainmenu-2/1619-galeria-zdj-odra-pod-wodz-ireneusza-browarskiego