W sobotę Odra Opole podejmie kolejnego pierwszoligowca. Tym razem będzie to Zagłębie Sosnowiec.

Zespół z Sosnowca zajmuje 3-cie miejsce w I lidze. Do prowadzącej Chojniczanki traci 3 punkty, natomiast do premiowanego awansem drugiego miejsca w tabeli (GKS Katowice) brakuje mu 2 punktów. Dla Sosnowiczan będzie to drugi sparing podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Pierwszy mecz kontrolny z Polonią Bytom, Zagłębie przegrało 1:0. Podczas meczu z Odrą, w Sosnowcu testowanych będzie trzech zawodników w tym wychowanek AS Monaco – Terence Makengo.

Odra po bardzo dobrym meczu przeciwko GKS Katowice, w środę wróciła do Opola ze zgrupowania w Rybniku-Kamieniu. Po dniu odpoczynku, zespół Jana Furlepy dziś odbywa trening, by jutro w Sosnowcu zmierzyć się z Zagłębiem. Do tej pory Opolanie rozegrali cztery mecze kontrolne. W pierwszym pewnie wygrali u siebie z trzecioligową Skrą Częstochowa 4:0. Następnie, już na zgrupowaniu w Kamieniu Odra pokonała 3:0 nowy zespół Przemysława Brychlika – ROW 1964 Rybnik.

Zimnym prysznicem dla zespołu z Opola okazała się potyczka z ekstraklasowym Ruchem Chorzów. Spotkanie od samego początku nie układało się po myśli zawodników i szkoleniowców Odry (stracona bramka w pierwszej akcji meczu). Zespół zainkasował pięć goli, odpowiadając honorowym trafieniem Bartosza Sobczyńskiego. Sam Piotr Plewnia przyznał po meczu: „To była dla nas bardzo dobra lekcja. (…) Jeśli grać, to uczyć się od najlepszych.”

Mecz z GKSem Katowice pokazał, że Odra Opole jest silna i potrafi jak równy z równym walczyć z czołowym zespołem I ligi. Ostatecznie zespół z Katowic okazał się minimalnie lepszy, wygrywając 1:0.
Co ważne, podczas zgrupowania sztab trenerski wprowadził do drużyny seniorskiej dwóch młodych zawodników. Byli to 15-letni Sebastian Bryłka (pomocnik/napastnik) oraz 18-letni Kacper Grądowski (obrońca). Obaj zagrali po 45 minut w spotkaniach z ROWem Rybnik oraz Ruchem Chorzów. Dodatkowo Sebastian zaliczył ostatnie 15 minut spotkania z GKSem Katowice.

Kolejnym młodym zawodnikiem, który pojawił w boisku w Kamieniu był 16-letni bramkarz Maciej Turek, który podpisał ostatnio kontrakt z Odrą Opole. Maciej wszedł na ostatnie 5 minut spotkania z GKSem. Maciek w przeszłości, mając 14 lat zagrał już w barwach Odry. Był to sparingowy mecz ze Spartą Paczków rozegrany w lipcu 2015 roku.

Zgrupowanie w Rybniku było także okazją do testów zawodników przymierzanych do Odry Opole. W trzech spotkaniach (po 45 minut) zagrał bramkarz Bartosz Kowalczyk (aktualnie bez klubu). Sztab nie ukrywa, że szuka do składu klasycznej dziewiątki, zawodnika który zwiększyłby rywalizację w ataku. W pojedynku z GKSem Katowice 45 minut rozegrał napastnik Szymon Skrzypczak (Górnik Zabrze).

Jutrzejszy mecz z Zagłębiem Sosnowiec odbędzie się o godz. 12:00 w Kompleksie Sportowym przy ul. Kresowej 1 w Sosnowcu. Wstęp wolny.