Jakub Moder zagrał w meczu kadry U-20 (selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego, roczniki 1999 i 1998,) z Anglią, a Serafin Szota – U-20 (selekcjonera Jacka Magiery, rocznik 1998) z Japonią. Obaj zawodnicy Odry Opole mogli cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa, ale też zdobytej bramki!

Moder, wypożyczony na Oleską z Lecha Poznań, otworzył wynik wyjazdowego meczu reprezentacji U-20 (rocznik 1998 i 1999) z Anglią. Pomocnik wpisał się na listę strzelców już w 8. minucie, a Polska wygrała ostatecznie 3:1. Spotkanie rozegrane zostało w ramach turnieju Elite League. Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego w 6 meczach zgromadzili 6 punktów.

Szota, który występuje w naszym klubie na zasadzie wypożyczenia z Zagłębia Lubin, rozegrał z kolei cały mecz w reprezentacji U-20, przygotowującej się do startu w mistrzostwach świata. I – podobnie jak Moder – też trafił na 1:0. Biało-Czerwoni pokonali Japonię 4:1, Szota cieszył się z bramki w 28. minucie. Spotkanie odbyło się na stadionie łódzkiego Widzewa, a po upływie regulaminowych 90 minut rozegrano też umówioną wcześniej… serię rzutów karnych. Polacy i tu okazali się lepsi od Japończyków (5:4 po sześciu seriach, Szota nie strzelał). Teraz przed zespołem trenera Jacka Magiery towarzyska potyczka z Niemcami w Bielsku-Białej.