Inauguracja zmagań w Fortuna I lidze przypadła opolanom w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie.

Gospodarzem pojedynku będzie Stal.
Spoglądając na poprzedni sezon zobaczymy wyrównany dwumecz – w Opolu wygrana Odry 2:0, w Rzeszowie Stali 4:2. Bilans punktów jak i bramek wypada więc na sprawiedliwą równowagę.
Piłka nożna, jak doskonale wiemy, to stały proces zmian, więc wyniki z poprzedniego sezonu nie są wiarygodną podstawą do typowania rozstrzygnięcia jakie zapadnie na Stadionie Miejskim STAL przy Hetmańskiej 69.

Odra do pojedynku przystąpi osłabiona brakiem długotrwałe kontuzjowanych Łukasza Kędziory i Konrada Nowaka. W drużynie gospodarzy zabraknie Franciszka Polowca.

Trenerem drużyny Stali jest 58-letni Marek Zub, który może poszczycić się dwukrotnym Mistrzostwem i trzykrotnym zdobyciem Pucharu Litwy z Żargilisem Wilno. Bylo to jednak dekadę temu.

Opolanie do starcia przystąpią wzmocnieni pozyskanymi w letnim okienku transferowym Józefem Burtą (bramkarz), Jiřim Pirochem, Patrykiem Walisiem (obrońcy), Adrianem Purzyckim, Jakubem Antczakiem i Michałem Surzynem (pomocnicy).

W porównaniu do wyjściowego składu z wiosennego meczu rozegranego przy Oleskiej w maju, w składzie opolan na pewno zabraknie kontuzjowanego Nowaka i Maksymiliana Pingota, który powrócił do macierzystego Lecha Poznań.

W sektorze gości spodziewani są najwierniejsi wyjazdowicze.
Na murawie spodziewana jest piłkarska walka.
Na tablicy wyników spodziewamy się korzystnego rozstrzygnięcia tak, by wrócić do Opola z punktami na inaugurację.

Stal Rzeszów – OKS Odra Opole

1. kolejka Fortuna 1 Liga, 24.07.2023 godz.: 18:00

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 2,93. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.